R9 5900X soğutucu önerisi

Corsair H100X'e o para kesinlikle verilmez.

Bu modeller çok daha iyi, özellikle 2000 TL altına en iyi tercih Arctic LF II 280 olur.

Benim kasa MSI Mag 100R büyük ihtimalle benimde o derecelere düşer. O zaman bunu alıyorum kule tipi soğutucuyu iade ediyorum. Sonuçları monte ettikten sonra paylaşırım.
Hocam ben kendi ürünümü İncehesap Gaming Gecesinde 1000 liraya aldım, sık da giriyor indirime orada. Bu fiyattan almakta acele etme bence.

Benim kasa MSI MAG 100R büyük ihtimalle benim de o derecelere düşer. O zaman bunu alıyorum kule tipi soğutucuyu iade ediyorum. Sonuçları monte ettikten sonra paylaşırım.

Hocam sisteminizi attığınız linklerden mi aldınız yoksa ayrı mı? Ayrıysa kaç TL tuttu?

Bu modeller çok daha iyi, özellikle 2000 TL altına en iyi tercih Arctic LF II 280 olur.
Kasa max 240mm destekliyor.
Hocam sisteminizi attığınız linklerden mi aldınız yoksa ayrı mı? Ayrıysa kaç TL tuttu?
Evet linklerden aldım fakat fiyatları daha ucuzdu. Toplam 35-40000 arası tutmuştu galiba.

Hoca şöyle bir indirim düştü. Bir bak acilinden.
Kasa max 240mm fan destekliyor.

H100 ile H100X arasında rgb farkı dışında bir fark var mı?

Diğer attığım modellere bakabilirsin o halde. H100 RGB gayet sessiz ve performansı bir model mesela.

İkisi de tamamen farklı modeller. Benzer yanları yok. H100 RGB bariz üstün. İncelemeleri mevcut internette.
Peki bu soğutucularında içinde fan çoklayıcı kablo çıkıyor mu? Benim anakart üzerinde 1 adet CPU Fan girişi mevcut.

Arctic in kule tipi soğutucusu pek hayda etmediği için sıvı soğutmaya geçiyorum ve bu markaya karşı ben de önyargı oluştu malesef. Corsair H100X sipariş ettim. Sonucu yazarım tekrar.

Tekrardan selamlar, soğutucuyu ilk taktığımda sıcaklık anlamında hiçbir fark görmedim hatta işlemci 90 dereceleri gördü. Fanların yönünü değiştirdim yine fayda etmedi. Bugün bir videoya denk geldim ve yapmış olduğum hatayı fark ettim. Hata da şu: 2 tane fanın kabloları Y kablo ile tek giriş haline geliyor ve ben bunu SYS_FAN girişine takmıştım. Pompanın üzerindeki 2 kablonun birini SATA güç kablosuna diğerini ise CPU_FAN girişine takmıştım. Halbuki fanlardan çıkan Y kablo CPU_FAN kısmına, pompadaki iki kablodan biri SATA iken diğer ise PUMP FAN girişine bağlanacakmış. Şuan sıvı soğutucu tam anlamıyla çalışıyor. Oyunlarda sıcaklık 75-76 derecelerde geziyor anlık 82 dereceyi gördüm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı