AMD Ryzen 5 Pro 4650G altı çekirdek yayın için yeterli mi?

batintamer

Femtopat
Daha fazla  
Selam, ileriki zamanlarda Twitch platformunda yayınlar açmayı düşünüyorum. Ülkemizin bilgisayar parçalarındaki sorununu hepimiz biliyoruz. Bende internette biraz işlemci piyasasını araştırdım bulabildiğim en iyi performanslı F/P ürününü buldum. Sizlere danışmak istedim, yayınlarımda oyun oynayacağım benim işimi görür mü?

1050Ti ile kullanılırken fortnite orta ayarlarda darboğaz yaşayan bir işlemci ile hiç de iyi bir performans bekleme. Baktığın işlemciyi kesinlikle tavsiye etmiyorum. i5 10400F ve RX 550 şu an en fiyat performans tercih olur. 1290 ve 995 liraya ikisini temin edebilirsin.

Ekran kartınız varsa bu işlemci yerine daha iyi işlemci alabilirsiniz.

Ekran kartım yok ama orta seviyeli bir ekran kartı işimi görür diye düşünüyorum mesela 1050 Ti, RX550 gibi daha üstede kaçabilirim belki bütcem yaklaşık 7k-8k arası.
Yalnızca e-spor oyunları yayını yapacaksanız benim önerim i5 11400 işlemci tercih etmeniz.

Açıkcası Intel seriri bir işlemci istemiyorum aslında yıllarca Intel kullanan birisiyim ama ülkemizde Intel işlemciler özellikle 10.nesil ve 11.nesil işlemciler çok pahalı 11.nesil işlemcilere uygun soketli anakartlarda çok pahalı bu yüzden Ryzen seriri tercih etmek istiyorum.
1050 Ti ile kullanılırken Fortnite orta ayarlarda darboğaz yaşayan bir işlemci ile hiç de iyi bir performans bekleme. Baktığın işlemciyi kesinlikle tavsiye etmiyorum. i5 10400F ve RX 550 şu an en fiyat performans tercih olur. 1290 ve 995 liraya ikisini temin edebilirsin.

Tamam teşekkürler öncelikle ekran kartı bakımından NVIDIA düşünüyorum 1050 Ti ve üstü olması benim için çok daha iyi olacaktır çünkü Valorant CS:GO gibi oyunlarda izleyicilerimin düşük FPS izlemesini istemiyorum 1650 serisine baktığımızda fazla pahalı modellerde var 1050 Ti fiyatına yakın olan modelleride var ekran kartı olarak bir önerin var mı link atarsan sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı