AMD Ryzen 7 5800H Laptopa Monterey Kurulumu

DenBay Tech

Hectopat
Makaleler
5
Acer Nitro AN515-45'e geçtim gerek soğutması performansı ve depolama alanı sebebiyle. İnternette gördüm ki bu OpenCore yöntemi ile artık AMD Ryzen işlemcili PC'lere bile macOS yüklenip çalıştırıldığını gördüm. Technopat'ın bir videosunda da Ryzen bir sistem çalışıyordu.

Cihazın Özellikleri : Acer Nitro AN515-45
İşlemci : AMD Ryzen 7 5800H with Radeon Graphics 3.2 GHz 8 Core 16 Thread
RAM : 16 GB Tek Kanal 3200 MHz DDR4
GPU :
- AMD Radeon HD Graphics
- NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop GPU
Ekran : 1920 x 1080 144Hz IPS
Depolama :
- Kingston (Windows 11 Diski)
- Samsung (D: Diski ve Belgeler var)
- 1 TB Netac SSD (macOS kurmayı planladığım disk)
Wi-Fi : MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 Wireless LAN Card

Sizce donanımı tanıtabilir miyim, tanıtsam ne kadar yapabilirim?

Neyse o zaman acceleration olmadan kullanırız zaten disk biçimlendirme gibi şeyler için kullanacağım USB hazırlama vs. falan.
Windows'ta sürücü yüklenmemiş gibi olmuyor, çok daha kötüsü oluyor. Hatta bir tanıdığımda tanıtmadan önce fare ikonu bile tekleyerek hareket ediyordu. Ben şu ana kadar Ryzen mobil işlemcili bir laptopa macOS kuran görmedim, tahminimce FakeID'ye benzer işlemler yaparak kuruluyordur. Gerçi kurulabildiğinden de emin değilim. Nasıl yapılacağı hakkında bir fikrim yok ama sizi uğraştıracağını düşünüyorum. İnternette de rehber yok gibi görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'ta sürücü yüklenmemiş gibi olmuyor, çok daha kötüsü oluyor. Hatta bir tanıdığımda tanıtmadan önce fare ikonu bile tekleyerek hareket ediyordu. Ben şu ana kadar Ryzen mobil işlemcili bir laptopa macOS kuran görmedim, tahminimce FakeID'ye benzer işlemler yaparak kuruluyordur. Gerçi kurulabildiğinden de emin değilim. Nasıl yapılacağı hakkında bir fikrim yok ama sizi uğraştıracağını düşünüyorum. İnternette de rehber yok gibi görünüyor.
Çok iyi biliyorum hatta Launchpad'i falan kullanmayı keseceğim. Catalina ve öncesinde en azından sadece launchpad'de donuyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı