AMD Ryzen 7 5800X için anakart önerisi

Makaleler
2
Yer
Isparta
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
BU işlemciyi almayı düşünüyorum. Fiyat 2000-3000 bandında olursa sevinirim. çok zorlarsam 3200'e kadar bütçe ayırabilirim ama tercihim değil açıkçası.

Mesela bu anakart nasıldır Ryzen 9 5900x'e kadar bütçe çıkardım diyelim onun içinde yeterli olur mu?

O anakart sanırsam tüm 5000 serilerini destekliyor diye biliyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu anakartlar yeterli, Aorus Pro-P yerine B550-A Pro tercih edilebilir VRM konusunda daha iyi. Prime B550-Plus ve B550M Pro VDH de yeterli, onları indirimde diye attım.
Elimde Cooler Master ML240L V2 bulunuyor. Yeterli olacağını düşünüyorum.

Pek iyi değil, 5800X terbiye etmesi zor bir işlemci. İlk etapta bununla kullanıp sonradan 280mm bir sıvı soğutucu tercih etmen faydalı olur.

Bu anakartlar yeterli, Aorus Pro-P yerine B550-A Pro tercih edilebilir VRM konusunda daha iyi. Prime B550-Plus ve B550M Pro VDH de yeterli, onları indirimde diye attım.

Pek iyi değil, 5800X terbiye etmesi zor bir işlemci. İlk etapta bununla kullanıp sonradan 280mm bir sıvı soğutucu tercih etmen faydalı olur.
MSI ekosistemi beni daha mutlu edecek gibi duruyor fakat ilk mesajımda dediğim gibi Ryzen 9 5900x'e bütçe çıkarabilme olasılığım var. Bu anakartlar o işlemci için de yeterli olacak mıdır?

Bir diğer konuda soğutucuları araştıracağım fakat bir süre bu soğutucu beni götürecektir diye düşünüyorum. O süre zarfında daha iyi bir soğutucu için bütçe çıkartabilirim. Soğutucuya şu aşamada ekstra bir bütçe ayırmak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı