AMD Ryzen işlemci nasıl undervolt edilir?

KevinLevrone

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar. Benim ASUS D509DJ-BR062t model laptopum var. Ve fazla ısınıp FPS dropları olduğu için ben işlemcimi undervolt etmek istiyorum. Nasıl undervolt edebilirim? Detaylı anlatacak varsa sevinirim. Bir de ben ekran kartı sıcaklığını 80 derece maksimum olacak şekilde ayarlamak istiyorum nasıl ayarlayabilirim?

Ryzen mobil işlemcilerde undervolt yapamazsın ancak TDP ayarlayabilirsin veya turboyu devre dışı bırakabilirsin. İlki daha makul. Ryzen Controller kullanabilirsin bunun için. Ekran kartına müdahale edebileceğini sanmıyorum, ayarlar kapalıdır. Ayarlar açık olsa bile değiştirdiğinde çalışacağını sanmam. Yine de denemek istersen MSI Afterburner ile deneyebilirsin.

Ryzen mobil işlemcilerde undervolt yapamazsın ancak TDP ayarlayabilirsin veya turboyu devre dışı bırakabilirsin. İlki daha makul. Ryzen Controller kullanabilirsin bunun için. Ekran kartına müdahale edebileceğini sanmıyorum, ayarlar kapalıdır. Ayarlar açık olsa bile değiştirdiğinde çalışacağını sanmam. Yine de denemek istersen MSI Afterburner ile deneyebilirsin.
Hocam şimdi bir videoya baktım da ryzen controller ile sıcaklığı ayarlıyordu o nasıl oluyor hocam videoyu anlamadım.Bir de bir videoda asus gpu tweak 2 ile ekran kartı sıcaklığı şu dereceyi geçmeyecek şekilde ayarlanıyor o nasıl oluyor hocam?

@KevinLevrone Ryzen Controller ile TDP, sıcaklık, boost TDP ve sürelerini ayarlayabiliyorsun.

1624986349758.png

Menüsü bu şekilde. Tabii bu ayarları aynı yapmayın. Buradan dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. ASUS GPU Tweak 2 hakkında fikrim yok, belki uygulaması için zorlayabiliyordur.

@KevinLevrone Ryzen Controller ile TDP, sıcaklık, boost TDP ve sürelerini ayarlayabiliyorsun.

Eki Görüntüle 1089602

Menüsü bu şekilde. Tabii bu ayarları aynı yapmayın. Buradan dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. ASUS GPU Tweak 2 hakkında fikrim yok, belki uygulaması için zorlayabiliyordur.
Hocam Asus gpu tweak 2 yi indirdim ve ayarlardan ekran kartı sıcaklığını maksimum 75 derece olacak şekilde ayarladım.Ryzen Controller'ı indirmem için link verebilir misiniz hocam?Bir de 80 derece maksimum olacak şekilde ayarlasam sıkıntı çıkar mı?

80 derece limitin problem çıkaracağını sanmam. Ryzen Controller indirme linki:
Teşekkürler hocam.
80 derece limitin problem çıkaracağını sanmam. Ryzen Controller indirme linki:

Hocam buradan Windows Installer'a tıklayacağım değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı