AMD Ryzen R3 2200G Sistem Yükseltme

Kaan Adem Denge

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Nilüfer, Bursa , Türkiye
Daha fazla  
Arkadaşlar Selamlar,

Aşağıdaki sistemi kullanıyorum, ilk aldığımda R3 2200G almıştım bütçeden dolayı. Şu anda R5 2600 almayı ve elimde ki işlemciyi bir arkadaşıma satmayı düşünüyorum, sizce performansta gözle görülür bir fark yaşar mıyım? Çok fazla bir fark alamayacaksam şu an için değişiklik yapmayıp biraz daha para biriktirebilirim. Ne dersiniz? :)

İşlemci AMD Ryzen R3 2200G / Ekran Kartı MSI GeForce GTX1050 Ti / RAM GSKILL 8GB Aegis DDR4 3000MHz / Anakart MSI B350M GAMING PRO / HDD Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 /

İşlemcini yükseltirsen alacağın performans farkı oyunlarda çok az olacaktır. Öncelikle ekran kartını yükseltmeye bak ancak güçlü kartlar ile işlemcin darboğaz yapabilir. Yani işlemcini R5 2600 yapman uzun vadede performans artışı sağlar.

Ekran kartı ilk değiştirmek istediğim nokta aslında ama şuan ki bütçem ile ekran kartına bir müdahale yapamıyorum, ekran kartın için GTX 1660 ya da GTX 1070 gibi bir yükseltme düşünüyorum, şuan ki işlemci de darboğaz sorunu yaşar mıyım ?
Önce ekran kartından kurtulmaya bak tabi 600 lira civarına satabilirsen.

Müzisyen ve oyun oynamayı seven bir arkadaşım var muhtemelen çıkan parçaları o alacak, uygun bir fiyata vereceğim muhtemelen :)

Ekran kartı ilk değiştirmek istediğim nokta aslında ama şuan ki bütçem ile ekran kartına bir müdahale yapamıyorum, ekran kartın için GTX 1660 ya da GTX 1070 gibi bir yükseltme düşünüyorum, şuan ki işlemci de darboğaz sorunu yaşar mıyım ?
1080p çözünürlükte evet yaşarsın, 2k veya 4k'yı bilemem.

Hocam elindeki sistem ile oyunlarda 1080p de orta ayarlarda akıcı oyun oynayabiliyorsundur diye tahmin ediyorum. Bence işlemci ve ekran kartı alacak kadar bütçe oluşturmadan hiç elleme sisteme.

Dediğin gibi şuan da ihtiyacımı karşılıyor ancak elbette geliştirme yapmak istiyorum yavaş yavaş ondan dolayı danışmak istedim. Yoksa şuan ki halinden de gayet memnunum, dediğiniz gibi ikisini birden değiştirmek daha mantıklı olacak, şuan için SSD ve RAM takviyesi yapabilirim en azından daha az maliyetli olacaktır.

Dediğin gibi şuan da ihtiyacımı karşılıyor ancak elbette geliştirme yapmak istiyorum yavaş yavaş ondan dolayı danışmak istedim. Yoksa şuan ki halinden de gayet memnunum, dediğiniz gibi ikisini birden değiştirmek daha mantıklı olacak, şuan için SSD ve RAM takviyesi yapabilirim en azından daha az maliyetli olacaktır.
Evet tabi SSD ve RAM takviyelerini yapmakta bir engel yok.
Bu arada 2200G'nin ekran kartsız oyun performansı nasıl hiç denediniz mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı