AMD Sanallaştırma Özelliği Açılmalı Mı?

• Konuyu başlatan Reno
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 9B

Reno

Kilopat
Daha fazla  
Ryzen 2700x model işlemci sahibiyim ve MSI BIOS ayarları üzerinden virtualization yani sanallaştırma özelliğini açtım ve sistemi öyle kullanmaktayım. Anladığım kadarıyla bu özellik bütün sistemlerde kapalı olarak geliyor ve siz el ile açıyorsunuz. Yani bir çok kullanıcı bu özelliği kapalı olarak halihazırda sistemlerini kullanmakta olduğunu düşünüyorum.

Merak ettiğim hususlar ise;

1- Bu özelliği açmak hangi alanlarda getiri sağlıyor veya açılmadığı vakit her hangi bir özellik kaybı yaşanıyor mu?
2- Özelliği açmak sisteme herhangi bir zarar veriyor mudur?
3- Açmasak da olur mu?

sdsdadsasd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanal makineler veya emulatör tarzı programlar kullanmıyorsanız açılmasının pek bir gereği olduğunu düşünmüyorum.

İşlemci ömrüne ve performansına bir zararı yok. Sanal makine vs. kullanmıyorsanız açmanıza da gerek yok.

Anlaşıldı, herhangi bir performans artışı sağlamıyor sanırım, yani normal bir ev kullanıcı için bir önem arz etmiyor bu ayarı açmak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı