AMD Sistem Toplama

FURKAN ERKUŞ

Centipat
Merhaba arkadaşlar topladığım sistem hakkında olumlu-olumsuz fikrinizi beyan eder misiniz, psu hakkında bilgim yok bir tane seçtim ama uyumluluğu konusunda da yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden Teşekkürler...
sis top 1.png
sis top 2.PNG

Çok kötü. 11 bin lira bütçeniz var ve cidden dandik Gametech ve Rampage ürünlerini mi kullanacaksınız?
Çok saçma toplanmış.

Sanırım Monitör ve Kasaya takıldınız bu özelliklerde ve fiyatta daha üste çıkmaksızın ne önerebilirsiniz ?
Aman efendim SSD nerede? O sisteme o batarya olmuş mu?

1 tb m2 ssd yeterli değil mi ?

veya

Böyle daha güzel oldu bence.

veya

Böyle daha güzel oldu bence.

1. si monitörü ben 240 hz seçmişim siz 144 hz seçmişsiniz aradaki farkı söylemeye bile gerek yok ,
tamam samsung'un üstüne panel yapan kaliteli ekran yapan yok ama sonuçta kare hızı da önemli
2. si sabit hdd hardisk istemiyorum sistemde 1 tb m2ssd var zaten fazla gelen birşey olursa harici hard diskim mevcut 1 tb ona aktarım sağlarım
3. sü ramleri ben 4000 mhz bandında bilerek seçtim sizinki 3600 mhz , öyle aman aman bi fark olmasada fark olacaktır illaki sonuçta ryzen işlemci
4. sü psu öneriniz için teşekkürler
5. si kasayı değiştirmeye neden gere kduydunuz markadan dolayı mı başka bir sebep mi var ?
6. sı ekran kartını neden değiştirme gereği duydunuz, farkı nedir?
7. si anakartı neden değiştirme gereği duydunuz ?
8 .si bu haliyle bin lira gibi fark artıyor, şuan benim seçtiğim sistemin neresinden kısarımda daha da düşerim derdindeyim.
bu fiyata daha iyi sistemler toplayabilirsiniz
öneriniz nedir seçtiğim özelliklerin üzerine ne katabilirsiniz ?

1- Seçtiğim monitör 2K 144 Hz.
2- Size kalmış ama 500 M.2+1 TB HDD daha mantılı geliyor.
3- Bunun için tam bir şey demiyeceğim.
4- PSU iyidir.
5- Gametech hava akışı olarak iyi performans sergileyeceğini düşünmüyorum ve kalite bakımından Sharkoon çok daha öndedir.
6- RX 5700 XT modeli RTX 2070 Super modeline rakip gösteriliyor.
7- Sadece 8 Pin ve soğutma olarak sanırım daha iyi.
8- Sanırım bir şeyi yanlış hesapladım o yüzden biraz fazla çıktı.

Geri
Yukarı