AMD sisteme 10.000 TL ekran kartı önerisi

Maslany

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba; sistemi ufaktan güncelliyorum. Ekran kartını değiştirmek istiyorum. 3DS Max, Corona, Render gibi programlar kullanıyorum ve az da olsa Valorant oynuyorum. Bütçem 10k civarı. Sistemime uygun ekran kartı önerileriniz var mıdır acaba?

Sistem bilgisi;
  • AMD Ryzen 7 5700X işlemci.
  • Sapphire Pulse Radeon RX570 8G ggdr5 ekran kartı.
  • Gigabyte B450M 2H anakart.
  • Corsair Vengeance RGB RT 32 GB (2 X 16 GB) DDR4 3.600MHz C16 bellek.
  • Samsung EVO SSD 500.
  • Adata SSD 500.
  • Toshiba 1 TB HDD.
  • Noctua kule tipi soğutma.
  • Adata XPG 750G-bkceu Core Reactor 750W 80+ Gold güç kaynağı.

Merhaba; sistemi ufaktan güncelliyorum. Ekran kartını değiştirmek istiyorum. 3DS Max, Corona, Render gibi programlar kullanıyorum ve az da olsa Valorant oynuyorum. Bütçem 10k civarı. Sistemime uygun ekran kartı önerileriniz var mıdır acaba?

Sistem bilgisi;
  • AMD Ryzen 7 5700X işlemci.
  • Sapphire Pulse Radeon RX570 8G ggdr5 ekran kartı.
  • Gigabyte B450M 2H anakart.
  • Corsair Vengeance RGB RT 32 GB (2 X 16 GB) DDR4 3.600MHz C16 bellek.
  • Samsung EVO SSD 500.
  • Adata SSD 500.
  • Toshiba 1 TB HDD.
  • Noctua kule tipi soğutma.
  • Adata XPG 750G-bkceu Core Reactor 750W 80+ Gold güç kaynağı.
XFX AMD Radeon RX 6700 XT Speedster QICK319 RX-67XTYPBDP 12 GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

Hocam peki güncel bir kartmadır yani beni ne kadar idare eder. Bir de XFX marka sanırım başka markalara bakmam gerekir mi yoksa iyi midir?

XFX Speedster QICK 319 AMD Radeon RX 6750 XT RX-675XYJFDP 12GB GDDR6 192Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı - incehesap.com şunla ne farkı var acaba. Değer mi bunu almaya.
Hocam çok fark yok 5 sene idare eder iyi kullanılırsa daha da fazla eder diye düşünmekteyim. Ama benim attığıma da 800-900 TL zam gelmiş bile. 😁

Hocam çok fark yok 5 sene idare eder iyi kullanılırsa daha da fazla eder diye düşünmekteyim. Ama benim attığıma da 800-900 TL zam gelmiş bile. 😁
Dolardan ötürü sanırım :D Peki bir şey soracağım 3060 gibi invidia ürünleri render konusunda daha mı iyi performans verir acaba.

Sıfır düşünüyorsan AMD RX 6700 veya RX 6700 XT alabilirsin. (6700 kullanıcısıyım birkaç ay önce Vatan Bilgisayar'dan 7 bin küsurden indirimle 6400 TL'ye almıştım şu an aynı kart "Vatan Bilgisayar" da 9.954 TL dolardan dolayı artıyor sürekli dün 9.800 küsurdü hafta başında 8.800 küsurdü)😄

Sıfır düşünüyorsan AMD RX 6700 veya RX 6700 XT alabilirsin. (6700 kullanıcısıyım birkaç ay önce Vatan Bilgisayar'dan 7 bin küsurden indirimle 6400 TL'ye almıştım şu an aynı kart "Vatan Bilgisayar" da 9.954 TL dolardan dolayı artıyor sürekli dün 9.800 küsurdü hafta başında 8.800 küsurdü)😄

Sıfır alacağım. Bayağı zamlanmış desene :D Bazı yerlerde okudum nvidia ekran kartlarında render işinde daha iyi sonuçlar alırsınız diye o yüzden kafam karıştı biraz.

Sıfır alacağım. Bayağı zamlanmış desene :D bazı yerlerde okudum NVIDIA ekran kartlarında render işinde daha iyi sonuçlar alırsınız diye o yüzden kafam karıştı biraz.

Şöyle ki AMD her halükarda uğraştırıyor illaki yazılımsal sıkıntılar yaşayan oluyor yani abuk sorunlarla karşılaşırsın ama tabii ki güncelleme ile zaman geçtikçe düzeliyor bunlar. (ha illa sorun çıkarak diye bir durum da yok)

NVIDIA tabii ki de iyi ama fiyat/performans olarak bakarsan AMD bir de VRAM farkı var 3070 Ti çok güzel bir kart ama 8 GB VRAM bence o karta göre az AMD 6700 10GB XT 12 GB bu noktaları da göz önünde bulundurun. VRAM önemli ise 3060 bakabilirsiniz ama zaten bahsettiğim bütün kartlar neredeyse bir birinin dengi kartlar. Ama benim işim render diyorsanız bence de NVIDIA'ya yönelmeniz daha doğru olur.

Şöyle ki AMD her halükarda uğraştırıyor illaki yazılımsal sıkıntılar yaşayan oluyor yani abuk sorunlarla karşılaşırsın ama tabii ki güncelleme ile zaman geçtikçe düzeliyor bunlar. (ha illa sorun çıkarak diye bir durum da yok)

NVIDIA tabii ki de iyi ama fiyat/performans olarak bakarsan AMD bir de VRAM farkı var 3070 Ti çok güzel bir kart ama 8 GB VRAM bence o karta göre az AMD 6700 10GB XT 12 GB bu noktaları da göz önünde bulundurun. VRAM önemli ise 3060 bakabilirsiniz ama zaten bahsettiğim bütün kartlar neredeyse bir birinin dengi kartlar. Ama benim işim render diyorsanız bence de NVIDIA'ya yönelmeniz daha doğru olur.

Sanırım 3060 Ti yoğunlaşıcağım. Çünkü ayda toplasanız 3-4 kere Valorant oynarım genelde render başındayım. RTX arasında önereceğiniz bir model var mı?

Sanırım 3060 Ti yoğunlaşıcağım. Çünkü ayda toplasanız 3-4 kere Valorant oynarım genelde render başındayım. RTX arasında önereceğiniz bir model var mı?

Bir de benim anakartla sorun yaratır mı bu konuştuğumuz ekran kartları acaba onu da mı değiştirmek gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı