AMD sisteme NVIDIA ekran kartı olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ceyhansuyu

Kilopat
Makaleler
1
Amd sisteme nvidia ekran kartı olur mu? Performans kaybı olur mu?

Özellikle Recep Baltaş hocamdan cevap bekliyorum.

Ya sen bu soruyu soruyorsan Recep abiden cevap bekleme. Cevap vermez burada kitap yazar size... Ya kardeşim böyle saçmalık olur mu ya? Ya o zaman sadece 1 marka kazanır. Böyle saçmalık olamaz. Firmalar arasında bizler sadece rekabet görüyoruz ama onların arasında rekabet kadar anlaşmalarda var. Bunları düşünün. Böyle saçma şey olmaz. Yıl olmuş 2012... Recep abinin LEVEL'da yazdığı zamanlarda saçma sapan donanım soruları kısmına düştü bu soru haberiniz ola.

Ömer sağolsun özet geçmiş. Bu firmalar ancak ülkemizde iş yapsaydı böyle bir şey olurdu. Fakat yurt dışında bir firma öbürünü satın alırken dahi binlerce kez incelemeler yapılıyor. Bu bağlamda AMD sisteme nVidia kart takmak veya Intel sisteme AMD ekran kartı takmakta en ufak bir uyumsuzluk sorunu dahi kanunen olamaz! Anti-Tekel yasaları devreye girer ve firmayı milyon dolar cezaya çarptırırlar.

Buna benzer bir örnek, yakın zamanda Intel'in, üreticilere AMD kullanmamaları için teşvik vermesidir. Intel bu bağlamda Avrupa birliği tarafından 1.45 milyar dolar cezaya çarptırılmıştır.

Son düzenleme:
Hay Allah razı olsun hocam. Çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu hortlatmak zorunda kaldım aynı içerikli yeni konu açamıyorum.
Şu bölümde kısıtlandım.
AMD anakarta NVIDIA ekran kartı - çalışmayan özellikler

Bu linklere bakar mısınız, bu konu ile ilgili ne dersiniz.
  1. nVidia disables gpu physx when second non-nvidia gpu is installed.. Diyor

Nvidia Disables GPU PhysX when 2nd non-NV GPU is Installed

2. Nvidia Disables PhysX in Presence of ATI GPU

http://www.tomshardware.com/news/nvidia-physx-ati-gpu-disable,8742.html

Sonuçta AMD donanımlı işletim sistemine AMD grafik sürücüleri yüklenecek. Bunun anlamı non nVidia GPU installed dir.

nVidia ekran kartı elbette çalışacak. Öğrenmek istediğimiz. Ve kafaları karıştıan. Kısıtlama olacakmı phsyx veya başka bir özellik gibi?
Hep çalışır diyorlar. Ama kısıtlamadanan kimse bahsedip ayrıntılı inceleme yapmıyor konu ile ilgili.
Ama nasıl çalısır teknopat teknik elemanları lütfen bu konuyu açıklığa kavuşturur muydunuz?

Buraya makale yazmayı düşünüyordum. Ama gerekli cevaplar çoktaaaaaan verilmiş.:)

ultrAslanGS41 : Sen istersen yinede yaz araştırmalarını ve bildiklerini. AMD anakart ile nVidia ekran kartı denedin mi. Denediysen herhangi bir kısıtlama oldumu.
GTX 950 yi bekliyordum çıktı. dolar da yükseldi yine alım gücümü zorluyor. Ana kart ım AMD bir kısıtlama olacaksa almiyacağım.
Acaba Physx kısıtlanırmı, veya başka bir özellik.
Benin Windows a haliyle AMD sürücüleri yükleniyor Grafik dahil.
nVidia sürücüleri daha sonra AMD sürücüsünden dolayı Sende AMD Ekran kartıda var deyip Physx i kısıtlamasın. Öyle bişe olacaksa boşuna almayım.
Testini yapmış bir arkadaş çıkar inşallah.
Bu parçalara sahip arkadaşlar lütfen deneyebilir mi?

Bu konu çok uzadı. Yine kısıtlamazlar beni inşallah.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı