AMD sürücü güncelleyince hep son sürümü mü yükler?

396162

Hectopat
Arkadaşlar hani diyoruz ya WHQL onaylı driver kurun diye mesela ben şimdi WHQL driver kurdum ama Radeon Software'den güncelleme geldi. Bu gelen güncelleme onaysız en son sürümümü yükler yoksa WHQL onaylı sürücü mü yükler? Yani WHQL driver kurduktan sonra güncelleme yapmamak mı lazım?

20.11.2 yüklemiştim 21.2.2 güncellemesi gelmiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar hani diyoruz ya WHQL onaylı driver kurun diye mesela ben şimdi WHQL driver kurdum ama Radeon Software'den güncelleme geldi. Bu gelen güncelleme onaysız en son sürümümü yükler yoksa WHQL onaylı sürücü mü yükler? Yani WHQL driver kurduktan sonra güncelleme yapmamak mı lazım?

Karar senin konu AMD olunca WHQL de kalmak daha iyi.

20.11.2 de ki wattman hatalarının çözümü 21.2.2 ile giderildi, wattman için envai çeşit çözüm yazmışlar sorunlar ramler ile değil ekran kartının hız aşırtımı ile ilgili, perf leveller arası geçiş yaşarken kartlar yazılımsal olarak verilen emir ile dengesiz güç çektiğinden wattman hatasına düşüyor. Yeni sürümle bu düzeltildi, yakında WHQL listesine girecektir.

20.11.2 de ki WattMan hatalarının çözümü 21.2.2 ile giderildi, WattMan için envai. Eşit çözüm yazmışlar sorunlar RAM'ler ile değil ekran kartının hız aşırtımı ile ilgili, perf Level'ler arası geçiş yaşarken kartlar yazılımsal olarak verilen Emir ile dengesiz güç çektiğinden WattMan hatasına düşüyor. Yeni sürümle bu düzeltildi, yakında WHQL listesine girecektir.

Şimdi 21.2.2 güncellemesini kurdum bu sefer de 21.2.3 geldi o sitede isteğe bağlı olarak gözüküyor onu nasıl iptal edebilirim? Şu an 21.2.2 de kalsın 21.2.3 wqhl olunca güncellerim.
Şimdi 21.2.2 güncellemesini kurdum bu sefer de 21.2.3 geldi o sitede isteğe bağlı olarak gözüküyor onu nasıl iptal edebilirim? Şu an 21.2.2 de kalsın 21.2.3 wqhl olunca güncellerim.

İptal etmek derken otomatik yüklemesini nasıl engellerim yani yanlış anlaşılmasın :) şu an 21.2.2 de kalmak istiyorum.

Radeon yazılım programına gelip; Ayarlar>sistem>yazılım ve sürücü penceresini gördükten sonra>daha fazla ayrıntı>tercih edilen yazılım sürümü butonundan "sadece önerilen" seçili kalırsa whql listesine giren güncelleştirmeleri alırsın.

Geri
Yukarı