AMD ve ASUS sitesinde chipset sürümleri farklı

BlackeagLee

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 5600X AM4 soketli bir işlemci kullanıyorum. AMD'nin sitesinde chipset güncellemek istediğimde en güncel sürüm çıkıyor. Fakat ASUS Prime B550M-K anakartımın driverlarına ASUS sitesi üzerinden girince daha eski bir chipset görünüyor. Bunların arasındaki çelişki nedir? Yoksa ASUS'un kendi sitesinde chipset farklı bir şey mi? Yardım olursanız sevinirim.

ASUS destek sayfasındaki sürücüler bazen güncel olmayabilir. AMD'nin sitesinden en güncel sürücüyü kurabilirsiniz.

Anlayamadım çok detaycı birisiyim neden böyle işgüzarlık olmuş anlamadım ASUS'un haberi yoktur desem eminim vardır. Bilmiyorum

Yoksa ASUS anakartı bu sürümde mi daha kararlı çalışıyor anlamadım. Nedenini bilen var mı?

Son düzenleme:
Arkadaşlar 5600X AM4 soketli bir işlemci kullanıyorum. AMD'nin sitesinde chipset güncellemek istediğimde en güncel sürüm çıkıyor. Fakat ASUS Prime B550M-K anakartımın driverlarına ASUS sitesi üzerinden girince daha eski bir chipset görünüyor. Bunların arasındaki çelişki nedir? Yoksa ASUS'un kendi sitesinde chipset farklı bir şey mi? Yardım olursanız sevinirim.
ASUS güncelleme konusunda yeni nesil anakartlara yönelmiş olabilir. Bu yüzden o sayfadaki eski sürüm kalmış olabilir.

Arkadaşlar sanırım anakartın kendi sitesindeki chipseti yüklemek daha mantıklı benim gibi sorunları olan gördüm birisi kendi sitesindekini tekrar kurdum düzeldi yazmış.

Admin bu konuyu üste tasiyabilir miyiz? Cunku anakartın ve AMD'nin kendi sitesindeki chilset sürücüleri farklı ve eger anakartinin sitesindekini kurmazdan mesela AMD Ryzen Master programıni kullanamiyorsun bunu sebebi nedir?

Güncel: Arkadaşlar bugün ASUS destek tarafından arandım ve tarafıma şöyle bir bilgilendirme yapıldı; kendileri AMD'nin chipset sürücülerini sürekli güncellediklerinin farkındalarmış fakat kendi anakartın sitesinde yayınladıkları chipset sürümünü tavsiye ettiklerini söylediler nedeni ise AMD'nin sunduğu en son güncellemeleri kendileri deniyormuş fakat en stabil çalışan sürümü ise kendi yayınladıkları olarak tarafıma bilgi verdiler. İlgilenen merak eden arkadaşlara duyurulur. Adminler çözüldü olarak işaretlerse sevinirim. İyi günler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı