AMD Vega gizlice tanıtıldı!

AMD Vega HBM2 belleğe sahip ekran kartı gizlice tanıtıldı haberlerini gördüm. Bazı kaynaklarda GTX 1080 kıvamında olduğu söyleniyor. Fakat adı hakkında bir bilgiye ulaşamadım, muhtemelen RX 490'dır diye düşünüyorum.

4K ultra Doom (Vulkan) testi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dolar 3 iken 3000 TL civarlarında bir oyun sistemi topladılar. FX 8350 kullandılar ve onu önerdiler. Skylake toplamak varken. Oyun incelemesi olarak da videonun başlığına şu şu oyun inceleme diye koyup lets play videosu çekiyorlar. Oyun incelemesi nasıl yapılır bilmiyorlar. Madem bilmiyorsun yapma. Eskiden iyi olabilir ama güncellik açısından bakarsak iyi bulmuyorum.

O sistem toplama videosunun FX 8350 ile çekilmesinin sebebi belki şirketin böyle bir talebi olmuştur. Sonuçta o bir reklam işiydi Teknobiyotik içindi sanırım tutup onu ciddiye almak garip yani. Şirket senden AMD işlemcili istiyorsa onunla toplarsın bu kadar basit, sonuçta para için yapıyorlar bu işi bu işten para kazanıyor bu adamlar bunu düşünmen gerekir.
Bugün Ali Güngör, Recep Baltaş, Levent Pekcan veya bu sektörde profesyonel olarak bulunan herhangi biri ona gelen işleri tabi kide değerlendirmeli sonuçta adamların işi bu. Technopatın ZTE Blade telefon incelemesi var sence telefon fiyatına göre iyi bir telefon mu hayır fiyatında daha iyileri var belli ki ZTE markası reklam için gelmiş ürününü göndermiş pek tabi ki Technopat ekibi de bu incelemeyi yapmış.
Birde madem sevmiyorsunuz izlemeyin abi, ben nasıl Technopat videolarından keyif alıyorsam, onları izlerken de hatta haftalık gündem konuşmalarını dinlerken de keyif alıyorum. Bu bir keyif meselesi bunun tartışılacak yanı yok. Ben düzenli şekilde hem Technopat hem TS izliyorum memnunum bu kadar basit, iki ekip de kaliteli ekipler.

Son düzenleme:
O sistem toplama videosunun FX 8350 ile çekilmesinin sebebi belki şirketin böyle bir talebi olmuştur. Sonuçta o bir reklam işiydi Teknobiyotik içindi sanırım tutup onu ciddiye almak garip yani. Şirket senden AMD işlemcili istiyorsa onunla toplarsın bu kadar basit, sonuçta para için yapıyorlar bu işi bu işten para kazanıyor bu adamlar bunu düşünmen gerekir.
Bugün Ali Güngör, Recep Baltaş, Levent Pekcan veya bu sektörde profesyonel olarak bulunan herhangi biri ona gelen işleri tabi kide değerlendirmeli sonuçta adamların işi bu. Technopatın ZTE Blade telefon incelemesi var sence telefon fiyatına göre iyi bir telefon mu hayır fiyatında daha iyileri var belli ki ZTE markası reklam için gelmiş ürününü göndermiş pek tabi ki Technopat ekibi de bu incelemeyi yapmış.
Birde madem sevmiyorsunuz izlemeyin abi, ben nasıl Technopat videolarından keyif alıyorsam, onları izlerken de hatta haftalık gündem konuşmalarını dinlerken de keyif alıyorum. Bu bir keyif meselesi bunun tartışılacak yanı yok. Ben düzenli şekilde hem Technopat hem TS izliyorum memnunum bu kadar basit, iki ekip de kaliteli ekipler.
İnceleme yapmak ayrı bir şey öneri de bulunmak ayrı bir şey. Sırf reklam alıyım diye insanlara yanlış öneriler yapmak ne kadar doğru ? Ayrıca sırf bir isim verip de bu var ve beğenmiyorsun peki demen yanlış. Her dediği doğru mu ? Madem reklam için insanlara yanlış öneriler yapıyor ne kadar güvenebilirsin diğer ürünlerde ?

Hiç bir yayın kuruluşu kendisine firmalar tarafından incelemeye gönderilen ürünleri kötülemez, çünkü öyle bir lüks yok. Technopat'da FX 9590'ı incelemişti, şimdi Technopat bilgisiz mi oluyor?

Technopat'ın G3258+TitanX testinden sonra, Technopat'ı terk eden, bir sürü insanın yorumlarını farklı kanallarda görüyorum. Bu insanlar kafayı yemiş! Aynı şekilde Technopat haricindeki bilgi sağlayıcılardan uzak durmamak lazım. Kimse kusursuz bilgiyi veremez, böyle bir araştırma ve öğrenme şekli yok! Bulabildiğiniz kadar kaynak bulun ve alabildiğiniz kadar bilgi alın, doğru veya yanlış fark etmez. Yanlışı ve doğruyu ayırt edemeyecek kadar saf değilsiniz. Bir çuval pirinçten bir tane taş çıktı diye çuvalı çöpe atmayın.

İnceleme yapmak ayrı bir şey öneri de bulunmak ayrı bir şey. Sırf reklam alıyım diye insanlara yanlış öneriler yapmak ne kadar doğru ? Ayrıca sırf bir isim verip de bu var ve beğenmiyorsun peki demen yanlış. Her dediği doğru mu ? Madem reklam için insanlara yanlış öneriler yapıyor ne kadar güvenebilirsin diğer ürünlerde ?

Yahu adam reklam yapıyor ? Alma araştır alma, sevdiğin bir ünlü, bilmem ne şampuanı reklamında oynayınca şampuanını değiştiriyor musun ? Adama bilgisiz diyor musun ? Hayatla ilgili bilmemiz gereken ilk şey sanırım şüphe etmektir. Zaten sen hap bilgi ile yaşayan bir insansan bu sitelere kadar gelmezsin gidersin Vatan,Teknosa elemanı verir eline 4GB ekran kartlı Casper'ı evine gidersin. Genel konuşuyorum seni tenzih ediyorum.

Bu adamlar bu işten para kazanıyor hayatlarını bu iş ile idame ettiriyorlar. Technopat'ın sistem toplama videoları genelde biri için toplanan sistemler genelde bu yüzden bütçe dahilinde mantıklı sistem topluyorlar. Teknoseyir ise Teknobiyotik için reklam amaçlı sistem topluyor. Ben yakın zaman da sistem topladım 3000 TL ye gidip FX 8350 almadım izlediğim halde, İ5 6500 aldım. İki sitenin tarzları bile farklı Technopat'da bir telefon incelemesi 10 dakika kutu açılımı artı 1 saat inceleme en ince ayrıntısına kadar sürerken, TS 20 dakikada daha yüzeysel hepsi dahil bitiriyor. Her yiğidin yoğurt yiyişi ayrı. O yüzden bilmiyorlar demek başka eleştirmek başka.
Ben bu forumda takılıyorum gidiyorum Donanımhaberde, Teknoseyir'de de takılıyorum başka sitelerde de hepsinden başka birşey öğreniyorum. Teknolojiyi takip etmekden keyif alıyorum takım tutar gibi site tutmaktansa her siteden ağız tadıma göre izliyorum. Bu bu kadar yani uzatmanın anlamı yok bazı şeyleri düşünmek lazım.

Bu video serisi reklamdır ve reklam olduğu kadar da oldukça bilgilendiricidir.

TP-Link ile Akıllı Yaşam
TP-LINK WiFi Akademi - YouTube

Aynı G3258+TitanX olayı yüzünden Technopat'ı terk eden kafayı yemiş insanlar gibi olmanıza gerek yok. Terk eden insanlar ne kadar çok şey kaçırıyorsa, sizde o kadar çok şey kaçırıyorsunuz. TeknoSeyir olsun başka bir şey olsun, her nimetten yararlanın!

Son düzenleme:
Bakın ben zaten her işi kötü yararlı videosu yok demiyorum. Elbette çok yararlı videoları da var. Fakat son zamanlarda yaptığı işleri başarılı bulmuyorum ve bunu da dile getirdim sebeplerini de söyledim. Özellikle şu oyun incelemeleri kısmında. Zaten bizim gibi araştırmayı seven, bilginin doğruluğuna tek bir yerden inanmayanlar için bir sorun yok fakat onu izleyip de başka bir şey bilmeyenler gelip buraya yanlış bilgiler veriyor. Bir de iddialı konuşuyorlar sinirim bozuluyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı