Amd vs nVidia

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

memett

Hectopat
Katılım
11 Ağustos 2013
Mesajlar
41
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
1
Yer
kayseri/merkez
AMD Ekran kartlarında olup Nvidia da olmayan Nvidia da olup Amd de olmayan teknolojilere nedir? Ne işe yarar? Benim bildiğim AMD'nin CF karsılık, Nvidiada SLI var. Bir de Nvidia'da Physx var bunlar dışında bir şeyler var mı? Ali abi ve Recep abi de cevap verirse sevinirim:)
 
Son düzenleyen: Moderatör:

M

Mert Özdemir

Ziyaretçi
Grafikte nvidia önde gibi ama donanımda bir firma ne yaparsa ötekide yapıyor arada uçurum bırakacak donanım yok herhalde.
 

Ufuk Güvenç

Hectopat
Katılım
8 Ağustos 2013
Mesajlar
123
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
9
Ama şunda hemfikiriz ki nvidia kartları daha çok talep görüyor ve araştırmalara ve incelemelere göre de daha fazla performans veriyor.
 
M

Mert Ercan

Ziyaretçi
Bildiğim kadarıyla NVIDIA 3D teknolojisinde AMD'den daha ileride. Ek olarak TXAA, FXAA gibi NVIDIA'ya özel keskinleştirmeler var ve bu keskinleştirmeler AMD'de olduğu gibi çok büyük farklarda fps düşüşüne sebep olmuyor. En azından öyle biliyorum.
 

Spee-D

Kilopat
Katılım
15 Haziran 2013
Mesajlar
6
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
2
Şu anki Türkiye piyasasına göre üst seviye (Titan vs. hariç) bir ekran kartı alacaksan Nvidia derim çünkü AMD'nin şuanki kartları kısa süre sonra 2. plana düşecek zira yeni nesil kartların çıkması söz konusu.
 

mevsres

Megapat
Katılım
16 Mart 2012
Mesajlar
7.019
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
2.569
Nvidia'nın daha zengin bir firma olduğu her halinden belli.
 
G

Gamiurams

Ziyaretçi
Şuan ki Türkiye piyasasına göre üst seviye (Titan vs. hariç) bir ekran kartı alacaksan Nvidia derim çünkü AMD'nin şuan ki kartları kısa süre sonra 2. plana düşecek zira yeni nesil kartların çıkması söz konusu.
Sen öyle zannet (Not; Burada AMD fanboy'luğu yapmıyorum) AMD 7990 çift gpu'lu ekran kartını çoğu oyunda uyumluluğu bile yok. Bakma şu an herkes GTX760-770 önerdiğine piyasada AMD'nin eski jenerasyon kartları olduğu için almıyor. HD8xxx serisi F/P kartları çıksın görücem ben hangi kart 2. plana düşücek. (Burada NVIDIA kötü diye bir şey yok. NVIDIA yüksek bütçeli kartlar olduğu için Türkiye piyasasına uygun kart değil)
 
Katılım
8 Ağustos 2012
Mesajlar
500
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
185
Yer
İstanbul
TressFX AMD tarafında olupta nVidia tarafında olmayan şey sanırım.

 

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Benzer konularYukarı