AMD vs Nvidia

AlphaCEIRA

Hectopat
Daha fazla  
Hazir AMD'nin yeni ekran karti gelmişken sorayım dedim. RX 480 mı alsam yoksa Nvidia'dan şaşmasam mı kararsız kalmış durumdayım. Buralar yazın 33 derecede geziniyor kışın eksi 5 dereceyi görüyor. Sizce hangi ekran kartını tercih etmeliyim? Önerilerinizi bekliyorum.

Anladığım kadarıyla GTX 970 ve RX 480 arasında kalmışsınız. AMD eskisi gibi değil gelişmeler gösteriyor ve en büyük kanıtı da RX 480'dir. İkisi de sizi üzmeyecektir ama bana göre RX480 almalısınız.

Sorunuzdaki kilit nokta ''Nvidia'dan şaşmasam mı ?''
Bence RX 480 alınmalı ama referans soğutuculu modeli değil özel soğutmalı modeller.

Bütçeye göre değişir, yüksek bütçede nVidia tercih edilir daha çok. Örn. Fury X yerine 980 Ti gibi. Ama düşük bütçede şu an olduğu gibi (RX 480) AMD tercih edilir daha çok.

GTX 1080 söylesek olmaz, GTX 1070 desek olmaz RX 480 desek olmaz. Ne desek ki bilemedik (= Bu siteden size genel hep kaliteli tavsiyeler gelir. Nvidia önerisi gelecektir ama AMD'de önerilir bütçeniz ne ise ona göre söylerseniz herkes yardımcı olur.

Çünkü Ne GTX 1080 ve 1070'in ne de RX 480'in F/P olarak bir alternatifi yok.

3000 civarı bütçem var yaz sonuna halletmeyi düşünüyorum. Intel i5-6500 tabanlı olacak. RX 480 gayet cazip gelse de sıcaklıkla pek arası olmadığından AMD'nin pek sıcak bakamıyorum.
Geç yazdım, çünkü 1 günlük ban yemişim :p .

Kardeşim Sapphire Nitro RX 480'i beklemelisin. RX 480 150W civarı güç tükettiği için çok az ısınan bir kart. Referans modelde bakır ısı borusu bile yoktu. Özel soğutmalar kartı çok soğuk tutacaktır.

Kardeşim Sapphire Nitro RX 480'i beklemelisin. RX 480 150W civarı güç tükettiği için çok az ısınan bir kart. Referans modelde bakır ısı borusu bile yoktu. Özel soğutmalar kartı çok soğuk tutacaktır.
İnşallah diyelim, umudum o yönde. Ama Sapphire ile güzel bi geçmişim yok. Servise yolluyordum ama geldiği gibi geri göndermem gerekiyordu. Böyle 5 defa yollayınca Sapphire tüm güvenimi yerle bir etti.

Dediğin olayı Asus servisinde duymuştum. Sapphire Nitro serisi soğutması gayet başarılı. Ülkemizde de uygun fiyatta satılıyor bu marka. Sapphire servisinin bire bir kart değişimi yaptığını duymuştum. İstisnai bir durum yaşamışsındır belki. Msi kartların da soğutması başarılı AMD cephesinde.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı