AMD VSR nedir?

Makaleler
40
Daha fazla  
Normalde istediğim çözünürlüğü elde etmek için monitörü OC'luyordum. Bugün format attım driverları falan kurdum. AMD Radeon Software'den gelen bildirimde böyle yazıyordu. Nedir ne işe yarar?

1646151622101.png

Açtığımda ise gelen çözünürlükler bunlar:

1646151731905.png

Kapalı olduğu zaman olan çözünürlükler bunlar:

1646151792312.png

NVIDIA'daki DSR'nin AMD karşılığı. Yüksek çözünürlüğü elinde bulunan monitöre sıkıştırıyor. Mesela monitörün 1080P, DSR ile 5K açarsan 5K'yi 1080P'ye sıkıştırıyor. Ancak çok mantıklı bir teknoloji değil çünkü bulanıklaştırabiliyor biraz.

DSR açılımı: Dynamic Super Resolution
VSR açılımı: Virtual Super Resolution

Yanlış anlamış olabilirim ama benim anladığım kadarıyla monitörünüz yüksek DPI'a sahip olduğu için bu tür imkanı size sunuyor ama görüntü bozuluyorsa (yazılar, ciddi anlamda küçük simgeler) kullanmayın.

NVIDIA'daki DSR'nin AMD karşılığı. Yüksek çözünürlüğü elinde bulunan monitöre sıkıştırıyor. Mesela monitörün 1080p, DSR ile 5K açarsan 5K'yi 1080P'ye sıkıştırıyor. Ancak çok mantıklı bir teknoloji değil çünkü bulanıklaştırabiliyor biraz.

DSR açılımı: Dynamic Super Resolution
VSR açılımı: Virtual Super Resolution

Oyunlarda yan etkisi olur mu?
Yanlış anlamış olabilirim ama benim anladığım kadarıyla monitörünüz yüksek DPI'a sahip olduğu için bu tür imkanı size sunuyor ama görüntü bozuluyorsa (yazılar, ciddi anlamda küçük simgeler) kullanmayın.

2K'ya alınca biraz çamurlaşıyor.

Casper'dan böyle bir şey beklemezdim. :D

Vega 3 hocam ekran kartı.

FSR veya DLSS onlar nereden açılıyor.
O ekran kartında DLSS mevcut değil. FSR desteği de her oyunda yok, ayrıca elindeki GPU'ya desteği de yokmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı