AMD Wraith Prism nasıl monte edilmeli?

Tamamdır hocam. Macunu varsa sıkıntı olmaz. Eskisini temizleyip takabilirsiniz. LED için de dediğim yere takabilirsiniz. Işıkları da yanar.

Yakın zamanda Wraith Prism alacağım, nasıl monte etmeliyim?
Şu an takılı olan fanı çıkarıp direkt onu mu takmalıyım yoksa anakartı kasadan çıkarıp sırasıyla bütün parçaları tekrardan mı takmalıyım?
Ayrıca Gigabyte B450M H anakart ile uyumlu mu, bütün kabloları takmak için anakartta yeterli sayıda giriş var mı?

Eki Görüntüle 1280666

@Yener K. hocam bu konularda bilginiz vardı diye hatırlıyorum, yardım etme şansınız var mı?
İmzanızdaki 3500x sistem ise onlar normal wraith stealth fan ile geliyor diye biliyorum.
@Mithat Berhan dediği gibi eski fanı sökünce yıldız tornavida ve üzerinde gelen vidalar ile plastik parçayı takmanız lazım önce. Diğerini sök bunu tak diye bir durum yok yani.

Ayrıca fanın RGB kablosunu RGB bölümüne değil de USB2.0 portuna bağlamanızı şiddetle tavsiye ederim. Yoksa resmen anlamı olmuyor wraith prism kullanmanın. USB'ye bağladıktan sonra Cooler Master uygulamasını indirip güzel bir şekilde kişiselleştirebilirsiniz.

Bu arada eski soğutucuyu da çıkarırken dikkatli olun, öncelikle bir köşeyi tamamen sökeyim sonra diğerine geçeyim derseniz bir kenar sıkışıp işlemci de iyi yapıştıysa aniden atarak pinleri söküp yamultabilir. Tüm vidaları azar azar sırayla üstünden geçerek çıkarın nazikçe.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam. Macunu varsa sıkıntı olmaz. Eskisini temizleyip takabilirsiniz. LED için de dediğim yere takabilirsiniz. Işıkları da yanar.
Programı ile kontrolünü sağlayabilirim değil mi hocam?
İmzanızdaki 3500x sistem ise onlar normal wraith stealth fan ile geliyor diye biliyorum.
@Mithat Berhan dediği gibi eski fanı sökünce yıldız tornavida ve üzerinde gelen vidalar ile plastik parçayı takmanız lazım önce. Diğerini sök bunu tak diye bir durum yok yani.

Ayrıca fanın RGB kablosunu RGB bölümüne değil de USB2.0 portuna bağlamanızı şiddetle tavsiye ederim. Yoksa resmen anlamı olmuyor wraith prism kullanmanın. USB'ye bağladıktan sonra Cooler Master uygulamasını indirip güzel bir şekilde kişiselleştirebilirsiniz.

Bu arada eski soğutucuyu da çıkarırken dikkatli olun, bir öncelikle bir köşeyi tamamen sökeyim sonra diğerine geçeyim derseniz bir kenar sıkışıp işlemci de iyi yapıştıysa aniden atarak pinleri söküp yamultabilir. Tüm vidaları azar azar sırayla üstünden geçerek çıkarın nazikçe.
USB2.0 portuna takarsam programıyla kullanabilir miyim?

Programı ile kontrolünü sağlayabilirim değil mi hocam?

USB2.0 portuna takarsam programıyla kullanabilir miyim?
USB de olsa fotoğrafta görünen RGB LED başlığı kısmına da bağlasanız program ile kontrol ediliyor ama farklı programlar. USB üzerinden her sistem için aynı şekilde CM uygulamasını indirip sorunsuz kontrol ediyorsunuz fakat RGB LED başlığı kısmı için her anakartta markaya göre farklı uygulamayı yükleyip kontrol etme durumunuz oluyor ama hem sınırlı hem de bazen takılan aygıtı algılamıyor çok uğraştırıyor. O yüzden USB ile bağlamak en güzeli ve kolayı bence.

3500x işlemcim için ben de aynı soğutucuyu almayı planlıyorum, kutu içeriğinde plastik aparatlar çıkıyor mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı