AMD Wraith Prism stabil çalışmıyor

Baguvix61

Decapat
Daha fazla  
RAM
Xpg Gammix D30 8GB 3200MHz CL16
Anakart
MSI A320M-A PRO
Merhaba, Ryzen 5 3600 işlemcim var ve stok fan yerine AMD Wraith Prism ile kullanıyorum. Ama bazen fan'a bakınca (arabadan örnek veriyorum) 20km/h ile giderken birden 15km/h'ye düşüyor ve tekrar 20km/h'ye çıkıyor. Bu 7 saniyede bir oluyor. Yani stabil bir hızda devam etmiyor. Nedendir bilmiyorum anakart'a normalde Wraith Prism için 2 kablo takılıyor ben bir tanesini taktım çünkü diğeri RGB kontrol için diye biliyorum anakartım desteklemediği için takamadım. Bu hız problemini nasıl çözerim? Stabil, düz olsun istiyorum.

Mirage efektinden bahsediyorsun sanırım.

Wraith Prism'i ön USB 2.0'la bağladıysan Cooler Master'ın Wraith Prism uygulaması ile RGB'leri kontrol edebiliyorsun. Fan LED sekmesinde Mirage efektini direkt kapat. Eğer dediğin şey olmuyorsa çözmüşsündür.

Video zaman ayarlı. Dediğin şey bu olsa gerek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci boşta olsa da arka plandaki işlemler sebebi ile anlık yüke girip tekrar boşa çıkabilir. Bu da işlemcinin anlık olarak ısınmasına sebep olur, eğer ki taban fan hızınız çok düşük ise doğal olarak anakart işlemci fanını bu sırada hızlandırma ihtiyacı hisseder. ASUS H81 anakartta DeepCool Gammaxx 300 soğutucu ile bu sorunu yaşıyordum.

Mirage efektinden bahsediyorsun sanırım.

Wraith Prism'i ön USB 2.0'la bağladıysan Cooler Master'ın Wraith Prism uygulaması ile RGB'leri kontrol edebiliyorsun. Fan LED sekmesinde Mirage efektini direkt kapat. Eğer dediğin şey olmuyorsa çözmüşsündür.

Video zaman ayarlı. Dediğin şey bu olsa gerek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynen bu sorun

Dediğim gibi, ön USB 2.0 ile bağladıysan RGB kontrol yazılımından Mirage efektini kapat direkt.

İstersen o anki fan dönüş hızını (RPM) 8'e bölüp çıkan değeri R, G ve B kısmındaki Hz kısmına gir, düzgün gözüken yalpalama efektini elde edeceksin. 8'e böldüğünde tam düzgün olmayabilir belki birkaç değer azaltman gerekebilir.

Geri
Yukarı