Amd X2 4200+'e Ati Radeon R7 240 Uyumlu Olur mu?

TheLyre

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarda şuan Amd Athlon X2 4200+ var. Bu işlemciye R7 240 taksam işlemciye performans artışı yaşatır mı? Ayrıca geçen gün Battlefield 4 yükledim. Oyunu en düşük ayarlarda bile 20 fps alabildim. Daha doğrusu fps oranı hiç artmadı. Yani high ayarlarda da 20 fps aldım, en düşükte de. Belki ekran kartı bunu çözer dedim.
Yani kısaca R7 240 ile işlemciye can gelir mi? Tabi ki oyunlarda falan çok büyük beklentiler girmeyeceğim. Fakat grafik yamalarıyla belki daha oynanabilir oyunlar ortaya koyabilirim. Siz ne düşünüyorsunuz?

Eski nesil cift cekirdek islemcilerden pek performans alamazsiniz. Anakartiniz destekliyorsa islemcinizi quad modellerle degistirebilirsiniz.

Maalesef desteklemiyor. İnternetten de bir kaç video izledim moralim iyice bozuldu. Şimdi yeni pc toplasak anakart, işlemci falan baya bir para. Ne yapacağımı bilemedim.

Maalesef desteklemiyor. İnternetten de bir kaç video izledim moralim iyice bozuldu. Şimdi yeni pc toplasak anakart, işlemci falan baya bir para. Ne yapacağımı bilemedim.
Benzeri bir seyi Athlon x2 4800 ve R7 260x ile ben de denedim. İslemci gucu isteyen oyunlarda sonuc pek ic acici olmadi. Ama islemciye pek gerek duymayan oyunlarda epey grafik farki olmustu.

Arkadaşlar ben biraz araştırma yaptım ve ram miktarımın az olduğunu fark ettim. 3Gb ram var ama 4'e çıkarabiliyorum sadece. Çünkü anakart destek vermiyor. Sizce pek bir fark olur mu 4gb yapsam?

Arkadaşlar ben biraz araştırma yaptım ve ram miktarımın az olduğunu fark ettim. 3Gb ram var ama 4'e çıkarabiliyorum sadece. Çünkü anakart destek vermiyor. Sizce pek bir fark olur mu 4gb yapsam?
Aşırı derecede bir fark yaratmayacaktır ki zaten günümüz oyunları için minimum 8 GB RAM öneriliyor. Yeni sistem toplamanız daha mantıklı. Bütçeniz elveriyorsa direk yeni kasa toplayabilirsiniz. Öbür türlü parça parça da sistemi yenileyebilirsiniz.

Yani 1000 tl'ye apu almayı planlıyorum. Toplamda anakart , ram ve apu olursa 1000 tl gibi bir para ortaya çıkıyor. Kısacası yani bu saatten sonra r7 240 almak mantıklı olmaz yani değil mi?

Yani 1000 tl'ye apu almayı planlıyorum. Toplamda anakart , ram ve apu olursa 1000 tl gibi bir para ortaya çıkıyor. Kısacası yani bu saatten sonra r7 240 almak mantıklı olmaz yani değil mi?
R7 240 alınır alınmasına da işlemci onu tam besleyemedikten sonra tam performans alamazsınız. APU alınabilir ama performans beklentiniz yüksekse pek tavsiye etmem APU sistemi. Ama yüksek ayar takıntınız yoksa ucuza alır kullanırsınız beklentilerinizi de karşılar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı