AMD, Yeni ATI Catalyst™ İle Daha Fazla Performans

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
68.684
Çözümler
823
Beğeniler
94.017
Yer
İstanbul
AMD, Yeni ATI Catalyst™ Sürücü Güncellemesiyle Daha Fazla Performans, İstikrar ve Daha Geniş Özellikler Sunuyor

ATI Catalyst™ 10.2 ve 10.3 grafik sürücüsü güncellemeleri, üçboyutlu oyunlar, dizüstü bilgisayarlar ve ATI Eyefinity teknolojisi için yeni özellik ve işlevler sunuyor.—
AMD yaptığı bir açıklamada, yeni ATI Catalyst™ grafik sürücüsü özelliklerinin, ATI Radeon™ ekran kartı müşterilerine daha fazla performans, endüstri lideri istikrar ve daha da kolay bir bilgisayar deneyimi sağlayacağını duyurdu. Bu yeni özellikleri mümkün kılan iki ATI Catalyst™ sürücü güncellemesinden ilki olan 10.2 sürümü bugün kullanıma açılırken, 10.3 sürümününse mart ayında açılması bekleniyor. Bu güncellemeler AMD’nin ATI Radeon™ grafik işlemcisi kullanıcılarına istikrar, performans ve yeniliğe odaklı sürücü güncellemeleri sağlama kararlılığını temsil ediyor.

“DirectX® 11 ve ATI Eyefinity çoğul ekran teknolojisini sağlayan ilk ve şimdiye kadar da tek şirket olan AMD, grafikte yenilikçiliğe kararlılığımızı sergilemeyi sürdürüyor,” diyen AMD Yazılım Başkan Yardımcısı Ben Bar-Haim, şöyle devam etti: “Aylık ATI Catalyst™ sürücü güncellemelerimiz, daha fazla performans, sarsılmaz bir istikrar ve yenilikçi özelliklere odaklanmamızı sağlayarak bu kararlılığı vurguluyor.”

“Günümüzün kişisel bilgisayarlarının sunduğu görsel deneyim, en yeni ekran kartlarının özellikleri ve performansları kadar, bunları çalıştıran sürücülerle de mümkün oluyor,” diyen Jon Peddie Araştırma Kurumu kurucusu Jon Peddie, şöyle devam etti: “AMD Grafik Birimi bu anlayışı içselleştirdi ve sürücü güncellemeleri çevresinde bir mükemmellik merkezi oluşturarak müşterilere her ay yenilikler ve değişik özelliklerle birlikte daha fazla istikrar ve performans da sunmaya başladı.”

ATI Catalyst grafik sürücüsü 10.2’nin özellikleri:

Daha yüksek performans daha kısa zamanda: Oyun profilleri, performansı mükemmel bir deneyim yaşatacak şekilde iyileştiriyor. AMD, yeni bir oyun çıktığında, genellikle de tam çıktığı günde o oyunun profilini kullanıcılara sunmak için çaba harcıyor ve AMD.com web sitesinde bulunduracağı bir uygulama dosyası sayesinde kullanıcıların en yeni uygulama profillerine erişim mükemmel performans elde etmesini mümkün kılmayı planlıyor.
ATI CrossFireX™ teknolojisiyle daha güçlü panoramik oyunlar: ATI CrossFireX™ çoğul grafik işlemcisi teknolojisinin hayranları, bilgisayarlarındaki ek güçten yararlanarak ATI Eyefinity teknolojisi ile birden çok ekranda oyun çalıştırırken oyunun performansını veya görüntü kalitesini arttırabilecekler.

Mart 2010’da çıkması planlanan ATI Catalyst 10.3 sürümünün özellikleri:

Taşınabilir cihaz kullanıcılarına aylık güncellemeler: AMD marttan itibaren, Windows® 7 ve Windows Vista™ tabanlı, ATI Mobility Radeon™ HD 2000, HD 3000, HD 4000 ve HD 5000 serisi ekran kartları içeren dizüstü bilgisayarlar için de aylık ATI Catalyst™ sürücü güncellemelerinde performans ve özellik yenilikleri bulundurmayı hedefliyor. AMD, bu girişime geniş destek almak için, büyük dizüstü üreticilerinin çoğunluğuyla işbirliği halinde.
ATI Eyefinity teknolojisinde bir adım ileri: ATI Eyefinity teknolojisinin pürüzsüz sürükleyiciliğini arttırmak için kullanıcılar artık monitör çerçevelerini hesaba katarak görüntü dağılımını ayarlayan bir arabirim kullanabilecekler. Ayrıca kullanıcılar her monitörün parlaklık, renk ve karşıtlık ayarlarını bağımsız yaparak ATI Eyefinity sistemlerini diledikleri gibi ayarlayabilecekler.
Üçboyutlu ekosisteme giriş: AMD, 120 Hz frekansta bağımsız sağ ve sol görüntüler üretilmesini mümkün kılarak, bağımsız tedarikçilerin tüketicilere daha fazla üçboyutlu stereoskopik oyun seçenekleri sunmasını sağlayacak.
 
Yeni konular

Yukarı