AMD yeni mobil işlemci çıkış takvimi

crefty

Hectopat
Daha fazla  
AMD yeni mobil işlemci çıkış takvimi belli mi acaba? a5750m soket türünde a10 işlemi çıkar mı ? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD’nin merakla beklenen R 300 ve Carrizo ailesi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Firmanın yeni ürünleri 20 nm üretilecek.
Digitimes kaynaklı habere göre TSMC 2014 son çeyreğinde 20 nanometre üretim hatlarını ikiye katlayarak gelirlerindeki payını %20’ye çıkarmayı planlıyor. Ayrıca geçtiğimiz gün çıkan “R 300 serisi 28 nm üretimi olacak” iddialarına karşı AMD’nin CEO’su Lisa Sue da açıklama yaparak 2015’te tüm ürünlerinin 20 nm hatlarından çıkacağını duyurdu. Gelen başka bir iddiaya göre de TSMC bu yılın son çeyreğinde 20nm üretim hatlarında üretim önceliğinde AMD’yi Apple ve Quallcom’un ardından 3. sıraya koydu. Böylece AMD’nin ürün takvimi de önceden planlandığı gibi işleyebilecek. Kısaca 2015 başında daha önce de açıklandığı gibi Radeon R9 300 serisi ekran kartları gelmeye başlayacak. Aynı dönemde Carrizo APU ailesinin ULV yani düşük güç tüketimli modelleri OEM üreticiler tarafından pazara sürülmeye başlanacak.
AMD görünüşe göre 2015 yılında erteleme haberleriyle gündeme gelmeyecek gibi görünüyor. Yeni CEO Lisa Sue bu konuda çok hassas olduğunu daha önce de dile getirmişti. o yüzden de 20 nm üretim teknolojisi firmanın ciddiyetle üzerinde durduğu bir konu.
Eğer 2015’te tüm AMD ürünleri 20 nm üretilecekse belki 20nm’lik FX işlemci görme ihtimali de olabilir. AMD’nin masaüstü işlemciler konusunda Intel’in bir hayli gerisinde kaldığı inkar edilemez. Umarız AMD masaüstünü önümüzdeki aylarda ciddiye alır. 32nm’lik Piledriver FX’lşerin sıka sıka suyunu çıkarmasını dikkate alırsak Excavator mimarili 20 nm’lik FX gömek o kadar da anlamsız durmuyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı