AMD Zen beklemeye değer mi?

Alchemisthy

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
3000-3500 TL bütcemle bilgisayarımı topladım fakat henuz bi işlemci için karar vermedim. i5 6600 almalı mıyım yoksa AMD'nin yeni zen mimarisini mü beklemeliyim fazla acelem yok. Macbook pro ile işimi görüyorum şuanlık fakat oyun konusunda playstation oyunları almaktan sıkıldım PC almaya karar verdim. İyi bir oyun deneyimi istiyorum MSI RX 470 4x bir ekran kartı samsung 75 Hz freesync monitor kasa HDD, SSD, RAM gibi donanımları aldım. Aylık maaşımla işlemci için i5 6500 düşünüyorum fakat AMD'nin zen mimarisi de ilgimi çekti sizce beklemeli miyim? İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 6600 ve r9 390 kullanıyorum. Zen çıkınca işlemciyi anakartı ve rami satıp Zen'e geçmeyi düşünüyorum.

Dostum işin açıkçası ZEN mimarisi beklenmeye değecektir. Yapılan testlerini bu işe meraklı hemen herkes izlemiştir, Benchmark testlerinde mühendislik örneği olan ZEN mimarili işlemci 6900K'yı %2 geçmiş aynı zamanda Lisa Su'nun yaptığı açıklamaya göre en düşük işlemcisinde 4 çekirdek 4 izlek bulunacak(SkyLake i5 işlemcilerde 4 çekirdek 4 izlek bulunuyor) ve bunları Intel'den performanslı olmasına rağmen Intel'den dolar bazında ucuza satacak, bence bu kadar sebep beklemeye değer en kötü ihtimalle şu anki SkyLake işlemcilerin fiyatı dolar bazında düşmüş olur. Ha ama seçtiğiniz işlemcilerde gayet güzel, karar sizin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı