Amd'de işlemci olarak fx serisi mi iyi; yoksa A10 serisi mi ?

joster17

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhabalar. Benim sormak istediğim soru şu:

Amd'de işlemci olarak fx serisi mi iyi? Yoksa a10 serisi mi iyi?

FX serisi daha iyi CPU gücü olarak.

Ancak A10 serisinde aynı zamanda GPU'da yer alıyor.
Kendine göre avantajları var.

Bütçeniz kısıtlı ve hem CPU hem de GDDR5 bir ekran kartına paranız yetmiyor ise, boktan bir CPU ve boktan bir DDR3 bir ekran kartına para vermek yerine,
A10 bir APU edinmek çok daha faydalı olacaktır.

MOBA, RTS ve giriş seviyesi oyunlarda tatmin edici bir performans alabilirsiniz.

Paranız olduğu zaman GDDR5 bir ekran kartı alarak sisteminizi upgrade edersiniz.

Genellikle işlemci ile gelen Apular iyi olmuyor. Benden tavsiye. Ayrıca yeni çıkan A10 7860K ve 7700K çıkacak daha denemedim ama iyi oldukları söyleniyor, bilemem ne kadar iyi denemedim ve de mantle olacağı da söyleniyor. İstiyosan dene ama zorlamıyorum. Fx modellerinin de iyi olduklarını söylemeden geçemeyeceğim.

Bütçeye bağlı. Harici ekran kartı alabilecek bütçeniz yoksa APU bir sistem yapabilirsiniz. Bütçe varsa FX serisi bir işlemci + güncel bir ekran kartı daha iyi olacaktır.

Bütçe 1000-1200 TL civarı bir değerse APU belirli oyunları düşük seviyelerde oynatacak ve günlük ihtiyaçları fazlasıyla karşılayacaktır. HD 4600'de olduğu gibi... Soruya gelecek olursak, FX işlemci + orta seviye bir ekran kartı 2000 +/- bütçelerde sizi tatmin eder, tabi ne istediğinize de bağlı. Örnek olarak: FX 6300+GTX 760/R9 270X güzel bir seçim olabilir. Veya GTX 770/R9 280X, veya 8320, 8350 vs. ... Kısacası bu olay bütçeye bağlı, günümüzdeki ekonomik kuralları bilmiyor değiliz...

- - - Güncellendi - - -

APU'lardan çıkan GPU'lar, milletin Ramine aldanıp 150 TL'ye satın aldığı gt 420 430 630 gibi kartlardan daha iyiler.
Intel G860 + Geforce GT 420 almaktansa A10 almak cok daha iyi.

Aynen öyle, 8670 havada karada hepsini geçer...

- - - Güncellendi - - -

A10-6800K...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı