AMD'den neden nefret ediyorlar?

İlk olarak yazınıza özen gösterin gözlerim kanadı. Sorunuza gelirsek gördüğüm kadarıyla AMD işlemcilerin hater kitlesi oldukça az. Ama GPU için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. WattMan sorunu, siyah ekran sorunu, driver sorunları gibi hataları var. İnsanı oyun oynamadan soğutacak derecede.

Sizin elinizdeki AMD ürünlerde sorun yok diye ürün mükemmel olmuyor. Örnek vermek gerekirse RX 5700XT ekran kartı hala sorunları devam ediyor. İşten geliyorum 2-3 saat oyun oynuyorum bir de WattMan hatası, siyah ekran, sinyal kesintileri, FreeSync uyumsuzluğu ve ses kesintileri gibi sorunlarla ile boğuşamam. Alırım stabil olan NVIDIA ekran kartını rahatça oyunumu oynarım.

Beleş Ryzen 5 3600 ver bakayım hangisi almıyor?
Ben almam ama sonraki sistemde DDR5 uyumlu olan yeni neslinin 4950X ya da 5950X modelleri verilirse kabul ederim. :D

Ekran kartı konusunda da AMD kusura bakmasın, Intel ile verdiği mücadelede olduğu kadar başarılı değiller Nvidia'ya karşı. Özellikle Nvidia'nın zaten rakipsiz sayılırken üstüne büyük oranda fiyat kırması ekran kartı pazarında AMD'nin ipini iyice çekecek 3000 serisinde.

Not: AMD candır, onlar olmasaydı da Intel'in eline baksaydık hâlâ 2-4 çekirdekli işlemcilere mahkum olurduk. Intel bu bakımından rekabet olmadığı zaman müşterilere yenilik sunmayan bir şirket. Zamanında Intel'in 64 bit ve çoklu çekirdeğe geçmesini sağlayan da 2003-2006 arasında AMD karşısında ezilmesi oldu. Yalnız Nvidia'nın durumu farklı, onlar her durumda yenilik sunan takdir edilesi bir şirket.

Geri
Yukarı