AMD'den neden nefret ediyorlar?

Ekran kartlarına laf edenler haklı. Zamanında çok kişinin başını ağrıttı. Yeni 6000 serisi nasıl bilmiyorum ama önceki ekran kartları çok kötüydü (istisnalar elbette vardır. Mesela RX 5600 XT ve 5500 XT harika kartlardı).

İşlemcilerine laf edenler ise FX 9000 serisi faciasındalar galiba hala. Sıvı soğutmayla bile zar zor soğuyan işlemcilerdi onlar. Yani 220W TDP'si olan işlemcilerden de ne beklersiniz ki? Ama işin kötü yanı bu kadar fazla ısınmalarına göre performanslarının çok kötü olmasıydı. Mesela FX 9590'ın yarısı kadar güç tüketen bir İntel işlemci tek çekirdek performansında FX 9590'ı rezil ediyordu.

Anlık elektrik tesisatı: FX 9000 serisinin gazabı...

Son düzenleme:
AMD işlemci konusunda fiyat performans konusunda Intel'i saf dışı ediyor Intel'den AMD geçtim son 5 senedir ekran kartına gelecek olursak NVIDIA zirvede ama çok pahalı yeni MSI 5500 XT 4 GB aldım geçen ay bugün orijinal Mortal Kombat 11 oynuyor dedim WattMan hatası verdi bende Windows'daki MK11 dosyasını sildim düzeldi her WattMan hatası ekran kartı sorunu değildir.
AMD driver sorununu çözse NVIDIA diye bir marka kalmayacak zaten. WattMan hatası yüzünden NVIDIA'ya yönelenler var. Güçlü kartları var ama bir türlü çözmüyolar şu driver WattMan hatalarını.
Onun harici güzel gene olsa gene AMD alırım.

WattMan hatası yazılımsal veya oyunlarla ilgili çalışma hatasıda olabilir.

AMD işlemci konusunda fiyat performans konusunda Intel'i saf dışı ediyor Intel'den AMD geçtim son 5 senedir ekran kartına gelecek olursak NVIDIA zirvede ama çok pahalı yeni MSI 5500 XT 4 GB aldım geçen ay bugün orijinal Mortal Kombat 11 oynuyor dedim WattMan hatası verdi bende Windows'daki MK11 dosyasını sildim düzeldi her WattMan hatası ekran kartı sorunu değildir.

WattMan hatası yazılımsal veya oyunlarla ilgili çalışma hatasıda olabilir.
Zaten yazılımsal hata farklı bir şey söylemedim.

Mesela hd 3000 ve 4000 serisine 8 desteği var 8.1 yok, nedir bu yani? 7670m de kullanıyorum 15.7.1 de kaldı e o zaman daha laptop iki yıllıktı. Bir de daha kötüsü W7'ye sürücü desteği verirken 8.1'de vermediler diye biliyorum. Sıfır olarak Amd kart almayı düşünmüyorum, zaten bir şey aldığım da yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı