AMD'nin Grafiksel üstünlüğü ve 64 Bit Mimarisi

Tartışmaya ben de katılmak istiyorum ama döversiniz diye korkuyorum:D Ama hala anlayabilmiş değilim. Mevcut iki adet markanın tercihini bile yapamıyorsunuz ya da neye göre yapıyorsunuz.

Mehmet bak kardeşim. Bunu erhan için söylemiyorum, sadece erhan değil. Sen bu forumda sadece bir kişi üzerinde tartışma yapıldığı zaman, sen hemen o kişiyi destekliyorsun. İster erhan olsun ister başkası. Daha konudan haberin yok, kim haklı haksız bilmiyorsun ve onu destekliyorsun.

Bir forumda bir kişiye ilgi gösterilmemesi çok sıkıcıdır benden söylemesi...

Senin konuşma tarzındanda anlaşılacağı gibi yaşın çok büyük değil, fakat burak alkan'a yedirmiyormusun şeklindeki laflar sana yakışmıyor. Burak alkan isterse seni hiç uğraşmayıp direk forumdan uzaklaştırır. Fakat daha önce 10 tane fake hesap açmışsın, 11'ci fake hesabı açarsın değişek bişey yok.

Böyle devam edersen, bu forumda ilgi görmemeye başlarsın ve sıkılırsın benden söylemesi. Bİr sen değil senin gibi yapan herkes. Mesela ben senin açdığın hiçbir konuya cevap yazmayacağım bundan sonra.

Mehmet bak kardeşim. Bunu erhan için söylemiyorum, sadece erhan değil. Sen bu forumda sadece bir kişi üzerinde tartışma yapıldığı zaman, sen hemen o kişiyi destekliyorsun. İster erhan olsun ister başkası. Daha konudan haberin yok, kim haklı haksız bilmiyorsun ve onu destekliyorsun.

Bir forumda bir kişiye ilgi gösterilmemesi çok sıkıcıdır benden söylemesi...

Senin konuşma tarzındanda anlaşılacağı gibi yaşın çok büyük değil, fakat burak alkan'a yedirmiyormusun şeklindeki laflar sana yakışmıyor. Burak Alkan isterse seni hiç uğraşmayıp direk forumdan uzaklaştırır. Fakat daha önce 10 tane fake hesap açmışsın, 11'ci fake hesabı açarsın değişek bişey yok.

Böyle devam edersen, bu forumda ilgi görmemeye başlarsın ve sıkılırsın benden söylemesi. Bir sen değil senin gibi yapan herkes. Mesela ben senin açdığın hiçbir konuya cevap yazmayacağım bundan sonra.

Hiç fake hesap açmadım. Hep anı hesapı kullanıyorum. Burak Alkan kendisi aklın yerinde mi vb. laflar yakışıyor mu mevres ? Ve bir de AMD hakkında laf söylersen ceza. Ceza,ceza, yeter yahu, hiç kimseyle dargın deyilim ama Burak abi neden aklın yerinde mi söz söyledi anlayamadım.

mehmet, adam gibi okumuyorsun yazıları. Bak mehmet, bizim seninle alıp veremediğimiz birşey yok. Olayı sen büyütüyorsun. Bir konuya yorum yapmadan önce, yorumları bir güzel oku. Sonra doğru mu diye araştırma yap. Yanlış çıktı mı ? Araya gir. Ancak bu adımları yapmıyorsun sen. Biri laf mı koydu ? Hemen onun tarafına geçeyim, diyorsun. Bu olmaz. Ayrıca sen değil misin oyunlardan düşük performans alıyorum diyen ? Bak ne oldu ? İşlemciye vereceğin 750 TL yerine FX 8150 ve ona uygun bir anakar alsaydın, 350 TL cepteydi. Bu 350 TL ile ekran kartını GTX 670, zorlasan GTX 680 bile alabilirdin mehmet. Burada hata yapan sensin. Bak bi düşün. Hadi diyelim işlemcin performanslı. Tamam doğru da. Ancak AMD işlemci kullansaydın en fazla 3-4 fps kaybın olacaktı. Şimdi. Ekran kartını düşünelim ki GTX 670 aldın ve AMD sisteme taktın. E kaç fps kazandırcak bu ekran kartı ? 10 fps rahat. Aynı fiyata 6-7 yada daha fazla fps kazanırdın. Bütün oyunları takır takır oynardın. Ha şimdiki sistemin iyi mi iyi. Ancak daha iyisi de olabilirdi. Ve sen bunu bildiğin halde AMD pişmanlıktır diyorsun. Sana bunun gibi yazıları 10 defa yazmamıza rağman aynı şey. İnsan birazcık utanır. Erhan'ın gazıyla sende laf atıyorsun. Senle o bir değil ki ? Bak laflarına ? Recep abi, OmerGndz, mevsres ve ben (daha sayamadığım kişiler) laflarını çürüttük.

İyice konudan saptım. Yani mehmet, araştırmadan bu forumda yorum yazma. Erhan kaç kere geldi kaç kere uyardık. Hala da yapıyor. Anlamıyor. Sende onun gibisin. Sen bari yapma.

mehmet, adam gibi okumuyorsun yazıları. Bak mehmet, bizim seninle alıp veremediğimiz birşey yok. Olayı sen büyütüyorsun. Bir konuya yorum yapmadan önce, yorumları bir güzel oku. Sonra doğru mu diye araştırma yap. Yanlış çıktı mı ? Araya gir. Ancak bu adımları yapmıyorsun sen. Biri laf mı koydu ? Hemen onun tarafına geçeyim, diyorsun. Bu olmaz. Ayrıca sen değil misin oyunlardan düşük performans alıyorum diyen ? Bak ne oldu ? İşlemciye vereceğin 750 TL yerine FX 8150 ve ona uygun bir anakar alsaydın, 350 TL cepteydi. Bu 350 TL ile ekran kartını GTX 670, zorlasan GTX 680 bile alabilirdin mehmet. Burada hata yapan sensin. Bak bi düşün. Hadi diyelim işlemcin performanslı. Tamam doğru da. Ancak AMD işlemci kullansaydın en fazla 3-4 fps kaybın olacaktı. Şimdi. Ekran kartını düşünelim ki GTX 670 aldın ve AMD sisteme taktın. E kaç fps kazandırcak bu ekran kartı ? 10 fps rahat. Aynı fiyata 6-7 yada daha fazla fps kazanırdın. Bütün oyunları takır takır oynardın. Ha şimdiki sistemin iyi mi iyi. Ancak daha iyisi de olabilirdi. Ve sen bunu bildiğin halde AMD pişmanlıktır diyorsun. Sana bunun gibi yazıları 10 defa yazmamıza rağman aynı şey. İnsan birazcık utanır. Erhan'ın gazıyla sende laf atıyorsun. Senle o bir değil ki ? Bak laflarına ? Recep abi, OmerGndz, mevsres ve ben (daha sayamadığım kişiler) laflarını çürüttük.

İyice konudan saptım. Yani mehmet, araştırmadan bu forumda yorum yazma. Erhan kaç kere geldi kaç kere uyardık. Hala da yapıyor. Anlamıyor. Sende onun gibisin. Sen bari yapma.

Klavyene sağlık. Arkadaşa anlatmak istediğimi bir kez de sen anlatmışsın. İşte beğenmediğin için AMD'yi kabak sana patladı...

Evet. Bide mert orda az bile örnek vermiş. Ben testlere bakdım i7 işlemci ve FX 4100 işlemci arasında 2-3 FPS fark var. Fakat i7 ve 8150 işlemci arasında taş çatlasa 1 FPS fark var. Ve HD 7850 ve GTX 670 arasında 10 değil en az 15 FPS fark var. Toplamda 14 FPS daha iyi bir sonuç elde edecekdin.

Tüm bunlar hesap kitapdır.

Benim de anlatmak istediğim AMD almam, çünkü birkere başıma geldi olay. Ha GTX 680 almışım ha HD 7850. 4 sene sonra alırım bi GTX 690 olur biter ama AMD işlemci almam. Sadece ekran kartı alırım çünkü ekran kartı muhteşem. Bilmem anlatabildim mi ?

Intel dediğin firma, daha düne kadar GMA 900 ekran kartı ile dalga geçtiğimiz dünyanın en rezil dahili grafik yongasını üreten firmaydı. AMD, APU'da DirectX 11 ile şov yaparken Intel hala DirectX 10 ile cebelleşiyordu.

AMD APU ile Dirt 3 oynatırken Intel, cep telefonlarının dahi oynattığı 1080p videoları oynatmakla övünüyordu. O yüzden "AMD'nin grafik çözümü Intel'in yanından geçemez" gibi içi boş cümleler kurma, hele hele bu sayfada hiç kurma! (Facebook sayfamı kastederek.)

HD 4000 birçok grafik kartını geride bırakana kadar kendisi APU'ların ne kadar gerisinde kaldı, bence bunu bir araştır.

Intel, işlemciler konusunda AMD'den şu bulunduğumuz dönemde hızlı olabilir fakat grafik işlemciler konusunda Intel henüz armut toplamaktadır.

Eğer sen işlemci satın almak için semt pazarına gidiyorsan bu senin donanım dünyasını ne kadar ciddiye aldığını gösterir.

Bu arada sana son sözüm şudur: 64 Bit Windows kuruyorsan sil. Zira 64 Bit mimarisi, AMD tarafından tasarlanan bir mimaridir!

Bir dahaki sefere fanboyluk yapmadan önce daha iyi araştır. Yoksa cevaplarım bu kadar samimi olmayabilir ;)

Kısaca: Öyle konmaz böyle konur :D

Yeni konular

Geri
Yukarı