AMD'nin yeni işlemcileri

lawrence

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar,AMD'li yeni sistem toplayacağımda yeni işlemciler hangi sokete gelecek ya da yeni bir soket mi gelecek bir bilginiz varsa yazarsanız, soket seçimini yaparken ona göre seçerim ya da yeni soketleri beklerim.

Merhaba arkadaşlar,AMD'li yeni sistem toplayacağımda yeni işlemciler hangi sokete gelecek ya da yeni bir soket mi gelecek bir bilginiz varsa yazarsanız, soket seçimini yaparken ona göre seçerim ya da yeni soketleri beklerim.

Hangi AMD işlemcilerinden bahsediyorsun? Steamroller mu?

tthk7.jpg

Kaynak:

The Vishera Review: AMD FX-8350, FX-8320, FX-6300 and FX-4300 Tested

Evet Steamroller'dan bahsediyorum.Hangi soketi kullanacaklar biliyor musun?

Belli değil veya ben bilmiyorum. Ama AM3+ artık değişmesi lazım. 2014'ün ilk çeyreğinde bekleniyor. %20 performans artışı ilan etseler bile Haswell halen önde olacak gibi. Çekirdek başına düşen performansını düzeltirlerse çok iyi olacak AMD için.

Belli değil veya ben bilmiyorum. Ama AM3+ artık değişmesi lazım. 2014'ün ilk çeyreğinde bekleniyor. %20 performans artışı ilan etseler bile Haswell halen önde olacak gibi. Çekirdek başına düşen performansını düzeltirlerse çok iyi olacak AMD için.
Ve güç tüketimini düşürürlerse, o ne öyle hem işlemciyi hem cebimizi yakacak cinsden. :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı