AMD'nin yeni nesil ATHLON X4 740 işlemci

cemulcay

Hectopat
Arkadaşlar bu işlemci hakkında biraz youtube dan inceleme yaptım oyun performansı konularında.
Crysis 3 , Farcry 3, Metro 2033 gibi oyunlarda orta seviye ekran kartlarıyla birlikte (bunlar gtx 650 ti , hd 7790, hd 7850, gtx 660) orta yüksek ayarlarda 40-50 fps (crysis3 dahil) oynatıyor. Ama ben pek tatmin oldum diyemeyeceğim. Bu işlemci hakkında bilgisi olup yorum atan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Bu arada işlemci 200 tl fiyatının altında satılıyor buda biraz hayret verici :)

AMD Athlon X4 740 - AD740XOKA44HJ / AD740XOKHJBOX
Gördüğünüz gibi testlere bakarsanız FX serisi 4100 işlemcisi ile baş başa sayılır. FM2 işlemciler multimedia ağırlıklı işlemciler olduğundan Programlama vs gibi işlemlerde Çok kötü sonuçlar alırsınız. Oyunlarda da yanında geldiği Grafik işlemci ile Cross yapıldığında iyi sonuçlar verebiliyor tek başına Düşük ve orta derece bilgisayarlar için iyi bir seçim. X4 ailesi veya A10 serisinden de alabilirsiniz Verdiğim linkde ki karşılaştırmada.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı