Ameliyat Sonrası İltihap Kapmak

Abartmıyorum dostum. Genelde uzun sürüyor iyileşme. Ameliyat yöntemi, dikiş sayısı filan bunlar baya etkiliyor. :)

Abartmıyorum dostum. Genelde uzun sürüyor iyileşme. Ameliyat yöntemi, dikiş sayısı filan bunlar baya etkiliyor. :)
Ben ve benimle ameliyat olan bayan vardı. Ben 9 gün de iyileştim ve çıkarılan kitle çok büyüktü. 6 yıldır vardı ve ağırıyordu. En son ağrıdan duramadım da gittim doktora. 6 yıl gitmememin sebebi ise kemik sanıyordum kitle elime geliyordu kuyruk sokumunda. Her neyse ben bu bayanla hep haberleştim konuştuk. O benden 3 gün sonra aldırmış dikişleri. Ama sonuçta dikişler alındıgı an ikimizde iyileştik. Dikişler varkende geziyordum ama doktor kesinlikle gezmememi söylemişti sonra evde yattım dikişler alınana kadar. Bünye çok sağlanmış doktor öyle demişti bana. (Sürekli hasta oluyorum ayrı :D) 2 ayda iyileşmesi saçmalık kısacası.

Aynı ameliyatı iki kez benzer yönetemle ama farklı kesik şekliyle oldum. Yapılan yönetmin, kesiğin şeklinin filan nasıl iyileşme süresini etkilediğini iyi biliyorum. Dikişleriniz alınması iyileştiği anlamına gelmiyor. Şanslıymışsınız size birşey olmamış.

İkinci ameliyatı olalı nerdeyse bir yıl oldu ama squat ya da deadlift yaparken dikkat etmezsem ya da çok ağır girersem kesik yerinin sızlaması mümkün, başıma da geldi.

Doktorlar boşuna yürümeyin, spor yapmayın demiyor. Bünye bir yere kadar... :)

Aynı ameliyatı iki kez benzer yönetemle ama farklı kesik şekliyle oldum. Yapılan yönetmin, kesiğin şeklinin filan nasıl iyileşme süresini etkilediğini iyi biliyorum. Dikişleriniz alınması iyileştiği anlamına gelmiyor. Şanslıymışsınız size birşey olmamış.

İkinci ameliyatı olalı nerdeyse bir yıl oldu ama squat ya da deadlift yaparken dikkat etmezsem ya da çok ağır girersem kesik yerinin sızlaması mümkün, başıma da geldi.

Doktorlar boşuna yürümeyin, spor yapmayın demiyor. Bünye bir yere kadar... :)
Bana doktorun dediği dikişler alındı bitti artık. Normal nasılsa öyle oluyorsun dedi. :) Geçmiş olsun. :)

Hemen spora başlatacak şey neydi? Sporcu musun? Sporcu olsan bile sana diyecekleri kondisyondan düşme diye hızlı dempo bir şekilde yürü. Ek olarak da kıl dönmesinden ikinci kez ameliyat olanlar var. Tekrarlayabiliyor kıl dönmesi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı