Ameliyatlı gözden yumruk yenilirse ne olur?

Durduk yere birinin vurcağını düşünmek diye bir şey olmasaydı savunma sanatı diye bir şey olmazdı sizin dediğiniz daha saçma maalesef.

Dostlar 3 yaşında sol gözümden şaşılık ameliyatı geçirdim. 1.5-2 yıl önce de ambliyopi ( tembellik ) ameliyatı oldum. Kavga etsem, gözüme yumruk atsalar bir şey mu sizce?
Gözün yapısı gereği dış darbelere karşı korumak için çukur yapıdadır. Kolay kolay gözüne darbe yemezsin. Yumruğun gözünün tam ortasına gelme ihtimali çok zor. Yumruk, kaşına veya elmacık kemiğine gelir büyük olasılıkla. Ha diyelim tam gözüne geldi. Ameliyat olmasaydın bile bu kötü bir darbe olurdu. Bu darbenin sonucunda göze ne olacağına gelirsek, en iyi cevabı göz doktoru verir.

Birinin durduk yere vuracak diye düşünmesinin sebebi ya hiç kavga etmemesidir ya da insanlara güvenmemesidir bunun psikolojik bir alakası yok aynı durum senin gözünde olsa sende korkarsın arkadaşın bu kadar üstüne gitmeye gerek yok darbe yese kör olma olasılığı var.

(Üstteki cevap verdiğim yorum silinmiş)

@Gerçek bir Waifu yazmak için yazıldığı konusunda sizi destekliyorum, sizi forumdan kovanlara aldırmayın. Özellikle de herkesin tıp doktoru, hukuk profesörü olduğu bu ülkede bunun önüne geçemezsiniz. Her ne kadar kendinize dikkat etmek genel kural olsa da doktorunuzdan tıbbi görüş almanız sizin için en sağlıklısı olacaktır.

Hoşunuza gitmiyorsa çıkabilirsiniz. Bu arada bence psikiyatrik bir rahatsızlığınız var, anksiyete gibi duruyor. Bir doktora görünün. Durduk yere birinin vuracağını düşünmek bir rahatsızlıktır.

Bir rahatsızlığım var evet. Gözüm sizinkilere göre daha hassas. Ayrıca durduk yere olmasına gerek yok. Siz nasıl bir yerde yetiştiniz bilmiyorum ama daha pişmemişsiniz gibi duruyor. Etrafta gereksiz çok insan var, illa kavga çıkarmak isteyen... Ben sadece olası bir durumda gözüm sizinkilere nazaran nasıl çıkar bu işten onu merak ettim.

Bir rahatsızlığım var evet. Gözüm sizinkilere göre daha hassas. Ayrıca durduk yere olmasına gerek yok. Siz nasıl bir yerde yetiştiniz bilmiyorum ama daha pişmemişsiniz gibi duruyor. Etrafta gereksiz çok insan var, illa kavga çıkarmak isteyen... Ben sadece olası bir durumda gözüm sizinkilere nazaran nasıl çıkar bu işten onu merak ettim.
Herkes kendi yaşadığı, yetiştiği yer ile kıyaslıyor biraz geniş düşünmek gerekiyor maalesef, dediğim gibi gard almayı öğrenin ve reflekslerinizi çok geliştirin

Yeni konular

Geri
Yukarı