Americano yapmak

Zel

Hectopat
Yer
/POC/
Dostlar merhaba, iyi geceler. Ben "Americano" yapmak istiyorum fakat tam olarak nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bu kahve için her türlü makine gerekli mi? Bilenler yardımcı olursa çok sevinirim.

Dostlar merhaba, iyi geceler. Ben "Americano" yapmak istiyorum fakat tam olarak nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bu kahve için her türlü makine gerekli mi? Bilenlet yardımcı olursa çok sevinirim.
Yapımını bilmiyorum ama tatlı kahve Starbucks'tan al. 15 TL miydi neydi galiba.

Hocam ben "Nescafe Blend 37 veya Gold" granül kahve kullanıyorum, 6 çay kaşığı ile düz kahve yapar gibi yaparsanız americano tadına bayağı yaklaşıyor hatta daha çok espressoya kayıyor. Bu yüzden adetini azaltabilirsiniz. Tabii isteğinize göre süt ve şekerde ekleyebilirsiniz.
Trabzondamı oturuyorsunuz?
Çünkü burada da starbucks yok.

Americano yapmak için espresso makinesi gerekir. Çünkü americano espresso'nun üstüne eklenmiş sudur. Espresso makinesi için bütçe yoksa yine yoğun kahve yapan (espresso değil) moka pot alınabilir.

Americano yapmak için espresso makinesi gerekir. Çünkü americano espresso'nun üstüne eklenmiş sudur. Espresso makinesi için bütçe yoksa yine yoğun kahve yapan (espresso değil) moka pot alınabilir.
Oh be sonunda biri açıkladı. Tamamdır hocam bir tane alayım ondan. Sizce hangisini alayım ?

Oh be sonunda biri açıkladı. Tamamdır hocam bir tane alayım ondan. Sizce hangisini alayım ?
Moka pot konusunda en bilinen marka Bialetti'dir. Alüminyum olanları popülerdir (bende de alüminyum var). Ancak bulaşık makinesinde kullanıma uygun değildir. Yanlış temizleyiciler kullanılırsa zarar görebilir ve sağlığa olan etkileri tartışmalıdır. Alınabilirse Bialetti'nin çelik moka potları iyi olabilir. Yine Ikea'nın çelik moka potları övülüyordu. Bunun dışında pek çok yerli markanın alternatif ucuz moka potları var ancak onlar hakkında bilgim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı