Amerika gerçekten sanıldığı gibi mi?

YamukAdam

Hectopat
Makaleler
4
Merhabalar. En büyük hayalim Amerika'da New York'a gitmekti. Ancak bugün 'sadece New York'luların olduğu' DC sunucusuna girdim. Sakın gelme, aç kalıyoruz, eğitim kötü vs. şeyler söylüyorlar. Bu: Fotoğrafı attı 'kötü olduğunu kanıtlamak için'. Siz ne düşünüyorsunuz? Kandırılıyor muyuz Google'deki fotoğraflarla?

1621968813429.png

Merhabalar. En büyük hayalim Amerika'da New York'a gitmekti. Ancak bugün 'sadece New York'luların olduğu' DC sunucusuna girdim. Sakın gelme, aç kalıyoruz, eğitim kötü vs. şeyler söylüyorlar. Bu: Fotoğrafı attı 'kötü olduğunu kanıtlamak için'. Siz ne düşünüyorsunuz? Kandırılıyor muyuz Google'deki fotoğraflarla?

Eki Görüntüle 1040834

Sen gelme diye yalan söylüyorlar oraya git bir daha Türkiye'ye dönmezsin bile.

Eğitimin kötü olması refah seviyesinin düşük olduğunu göstermiyor. Amerika'da şu anda kirada otururken asgari ücretle(7.25$) birikim yapıp alamayacağın tek şey ev. Onun dışında istediğin her şeyi 1-2-3 sene içerisinde alırsın. Küçük ihtiyaçlarını(telefon, araba, saat, tablet, market alışverişi, moda alışverişi) istediğin anda giderirsin.

Eki Görüntüle 1040834

PS5'in 500 TL oyunların 80 TL olduğunu düşün öyle karar ver.

Kandırılma durumu yok, ayrıca Amerikan halkı aç falan da değil. Çalışan emeğinin karşılığını fazlasıyla alıyor, çalışmayanlar-evsizler ise genelde ya istekleri ya da öncesinde mal varlığı olup kumarda kaybedenler oluyor.
O kişilerin, o sözleri söyleme sebebi ülkelerine başka bir ülkenin vatandaşı gelip, yüksek kalitede yaşam sürmemesini istemeleri. Bak mesela bizde Suriyeliler var ve kendi ülkemizde 6. vatandaş muamelesi görüyoruz. Amerikan vatandaşı da bunu görüyor, niye göz göre göre insanları sürekli alsınlar?

Son düzenleme:
Eğitimin kötü olması refah seviyesinin düşük olduğunu göstermiyor. Amerika'da şu anda kirada otururken asgari ücretle(7.25$) birikim yapıp alamayacağın tek şey ev. Onun dışında istediğin her şeyi 1-2-3 sene içerisinde alırsın. Küçük ihtiyaçlarını(telefon, araba, saat, tablet, market alışverişi, moda alışverişi) istediğin anda giderirsin.
Ha ama şöyle bir durum da var; gerçekten salaksan ve eğitilmez bir insansan sokaklarda sürünemezsin bile. Sürünmek bile lüks gelir fakirsen Amerika'da. Cezaevinden çıktıysan birçok sigortalı işe giremezsin. El altıdan çalışmak zorunda kalırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı