Amerika gerçekten sanıldığı gibi mi?

Hocam ben server'a girerken de demiştim. Benim amacım burada arkadaş edinmek, belki gelme hayallerim ile ilgili fikir sahibi olmaktı. Bugün sesliye gireyim dedim sonra, 'get out of here losers' dedi.

Hayallerini oradaki insanların söylemlerine göre veya direkt arkadaşlıklarına göre belirlemeni önermem. Mesela bu yaşadığın olay ömrün boyunca unutamayacağın türden, eğer olur da bir gün Amerika'ya gider isen bunlar aklına gelebilir ve ırkçılığın dibine vurabilirsin. En iyisi hiç bulaşmamak, gittiğin zaman iş yerinden zaten arkadaşların olacaktır.

Babam gemiden emekli ve neredeyse tüm dünyayı gezmiş. Ve sana gerçekten diyorum Amerika'da ilk kural hayatta kalmaktır, 2. kural ise yine hayatta kalmaktır. Eğer paran varsa zenginsen oradan dolar alıp TR de rahat rahat yaşarsın ama orada kazandığın parayı nasıl bitirmeden TR'ye geleceksin orasını sen bilirsin. Gerçekten ekonomimiz iyi bizim sadece eğitimi çok geliştiremediler bu sosyal medya çok farklı algılar yapıyor inanma.

Babam gemiden emekli ve neredeyse tüm dünyayı gezmiş. Ve sana gerçekten diyorum Amerika'da ilk kural hayatta kalmaktır, 2. kural ise yine hayatta kalmaktır. Eğer paran varsa zenginsen oradan dolar alıp TR de rahat rahat yaşarsın ama orada kazandığın parayı nasıl bitirmeden TR'ye geleceksin orasını sen bilirsin. Gerçekten ekonomimiz iyi bizim sadece eğitimi çok geliştiremediler bu sosyal medya çok farklı algılar yapıyor inanma.
Bizler ekonomi bakanı değiliz zaten. Sadece dolar'a bakarak yorum yapıyoruz. Yine de bilmiyorum tabi. Tavsiye için teşekkürler. Bu arada, benim abim de gemi kaptanı. Arkas'da çalışıyor. O da gezdi sayılır.
Sadece ABD'ye gitmedi.

Öyle birşey yok inanma. Bu arada forumdaki 35 yaş almancı dayı gelmeden bunları diyelim de :D.
35 degil 39 yasindayim. Almanci degil Almanyada yasayan biriyim. Zira Türkiyede yasayan bir yabanci nasil Türkiyeci, Amerikada yasayan bir Türk nasil Amerikanci degilse ben de öyle Almanci degilim iste.
Yasinizi bilmedigim icin "dayi" hitabiniza cevap vermeyecegim.

Sevgiler :)

35 degil 39 yasindayim. Almanci degil Almanyada yasayan biriyim. Zira Türkiyede yasayan bir yabanci nasil Türkiyeci, Amerikada yasayan bir Türk nasil Amerikanci degilse ben de öyle Almanci degilim iste.
Yasinizi bilmedigim icin "dayi" hitabiniza cevap vermeyecegim.

Sevgiler :)
Abi ben sana yukarıda açılama yapmıştım. Arkadaşlar hep seni etiketledi. Ben o lafı sana söylemeiştim ( aslında kimseyi kast etmedim, genel söyledim ). Seni tanımıyorum bile 1 2 kez gördüm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı