Amerika nasıl bir yer?

Parasız kendi ülkende bile yaşayamazken Amerika'da nasıl yaşayacaksın? Kendisinden olmayanlara ırkçılık yapabilirler. Hayalinizdeki gibi "Özgürlükler Ülkesi" değildir. Yaşam kalitesi, refah soracak olursan Türkiye'den 100 kat daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Başarılı birisiysen seni havada kaparlar fakat herhangi bir vasıfın yoksa boşuna hayal kurma kendi ülkende bile iş bulamazsın vasıfsızsan. Başarılı olmaya bak havada kaparlar seni.

Parasız kendi ülkende bile yaşayamazken Amerika'da nasıl yaşayacaksın? Kendisinden olmayanlara ırkçılık yapabilirler. Hayalinizdeki gibi "Özgürlükler Ülkesi" değildir. Yaşam kalitesi, refah soracak olursan Türkiye'den 100 kat daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Başarılı birisiysen seni havada kaparlar fakat herhangi bir vasıfın yoksa boşuna hayal kurma kendi ülkende bile iş bulamazsın vasıfsızsan. Başarılı olmaya bak havada kaparlar seni.
Ben Yatırımcı Vizesi ile gitmek istiyorum oraya fakat bu biraz zor işte. Türkiye'de 2-3 Milyon TL kazanabilirsen ABD Yatırımcı Vizesine başvurabilirsin.

Bu arada yanlış anlaşılmasın Türkiye' den memnun değilim
Amerika cennet kafasında biri değilim. Sadece yenilikler istiyorum. Yani Amerika'yı temsili yazdım denilebilir. Başka büyük bir avrupa ülkesi için de geçerli bu sorular aslında.
Türkiye'den kat kat iyidir hocam o konuda anlaşalım bir. İnsanları falanda iyidir sen geçinmesini bilirsen bir problem olmaz. Yolunuz açık olsun! Umarım bataklıktan kurtulursunuz.

Herkese merhabalar öncelikle. 18 yaşındayım ve üniversite sınavına hazırlanıyorum. Ama kazansam da kazanamasam da en çok yapmak istediğim şey Amerika'ya gitmek. Amerika'ya daha önce gidenler, orada yaşayanlar ve yaşamış olanlar Amerika'nın nasıl olduğunu, nelerin Türkiye'den farklı olduğunu, gidildiğinde yapılacaklar, çalışılacak yerler, parasız gitsek orada hayat kurabilir miyiz? Bu konularda hiçbir bilgim yok ve gitmiş olanlar aydınlatırsa sevinirim. Ayrıca yaşadığınız anıları da anlatırsanız çok keyifli olur. İyi günler herkese.

1-Amerika diyemezsin eyaletden eyalete değişiyor durumlar.
2-Herkesin dediği gibi bir yer değil gidenler daha iyi anlar.
3-Vatandaşlığı alamazsan aç kalırsın.
4-Parasız gidecek kadar saçma bir şey yapma.
5-Sana vize vermezler paran yoksa.

Son düzenleyen: Moderatör:
1-Amerika diyemezsin eyaletden eyalete değişiyor durumlar.
2-Herkesin dediği gibi bir yer değil gidenler daha iyi anlar.
3-Vatandaşlığı alamazsan aç kalırsın.
4-Parasız gidecek kadar saçma bir şey yapma.
5-Sana vize vermezler paran yoksa.
ne kadar paradan bahsediyorsunuz gidebilmek için. Ve 2. maddeyi açar mısınız biraz lütfen

Geri
Yukarı