Amerika ve Türkiye'ye ortak içerik nasıl üretilir?

hAllederiz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Çağrı Merkezi Yöneticisi
Merhaba. Ben YouTube'da Valorant ile ilgili montaj videoları yayımlıyorum. Daha yeni başladım. Haftada 1 son videodaki gibi Raze ile uçmalı kaçmalı videolar paylaşacağım. Konum olarak kanal ayarlarından Amerika'yı seçtim. Ama ben hem Amerika hem de Türkiye'ye içerik üretmek istiyorum. Örnek veriyorum Flights kanalı Ladiff kanalı gibi. Bunu masıl yapabilirim? Extra taglar kısmında Türkçe kelimeler mi kullanayım? Yapılan yorumların çoğu yabancı kişilerden geliyor. Türkçe yapanlar da etrafımdakiler oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben YouTube'da Valorant ile ilgili montaj videoları yayımlıyorum. Daha yeni başladım. Haftada 1 son videodaki gibi Raze ile uçmalı kaçmalı videolar paylaşacağım. Konum olarak kanal ayarlarından Amerika'yı seçtim. Ama ben hem Amerika hem de Türkiye'ye içerik üretmek istiyorum. Örnek veriyorum Flights kanalı Ladiff kanalı gibi. Bunu masıl yapabilirim? Extra taglar kısmında Türkçe kelimeler mi kullanayım? Yapılan yorumların çoğu yabancı kişilerden geliyor. Türkçe yapanlar da etrafımdakiler oluyor.
Dil ülke ayarlamalarını yapman lazım Amerika'da bir kitle hedefliyorsan saat farkını hesaba katıp paylaşım saatini oraya göre ayarlaman lazım. İngilizce global dil olduğu için rekabet Türkiye'ye göre daha da zorlaşacak. Ondan dolayı Thumbnail, Başlık, Kelime seçimi, Tags, Seo gibi işlemler için daha fazla uğraş vermen lazım. Editing işlemlerin kalitesini yapabildiğin kadar iyi yapman lazım yenilikleri takip edip uygulaman lazım. Reklam vermen lazım zaten ABD'de den izlenirsen Türkiye'de de küçük bütçelerle reklam verip Türkçe içerikler üretebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı