Amerika'da eğitim nasıl?

Çınar Velit

Centipat
Arkadaşlar ben bu aralar ders çalışırken bir an kopukluk oldu. Ders çalışasım gitti ben de film müzik falan takıldım. Aklıma daha sonra bir soru geldi. Amerika'da ya da başka yerlerde öğrenciler bizim gibi kitabın başına geçip saatlerce test çözüyorlar mı? Oradaki eğitim nasıldır? Ayrıca motive olmam için gaza getiren sözler de yazabilirsiniz.

Dostum onların dersleride aynıdır çobanlıktan doktor olan var neden ki ders çalışmayacaksın istersen her şeyi yapabilirsin.

Hocam yanlış anlamayın moral bozmak için söylemiyorum ama artık şuradaki buradaki eğitim kalitesini düşünmek yerine önünüze bakın. Finlandiya'da yaşamıyorsunuz sonuç olarak. Türkiye'de yaşıyorsan buranın eğitim sistemine göre eğitim göreceksin. Finlandiya'nın eğitimi çok güzel Türkiye'de eğitim diye bir şey yok dersen sadece kendine zarar verirsin.

Herkes ders çalışmıyorum sanmış :) bu aralar sadece biraz sıktı çalışmak. Dinleniyorum diyebilirim ama çalışmadığım içinde kötü hissediyorum biraz.

Bende de aynı motivasyon eksikliği var bende ders çalışmak istemiyorum hatta dün elime kalem almadım cevaplayan kişilerin yanlış anladığını düşünüyorum sorunu.

Geri
Yukarı