Amerika'da Üniversite Bursu Almak Mümkün mü?

Mr James Watson

Kilopat
Yer
Aberdeen, WA
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Merhaba,
Bu yıl mezun olacağım Anadolu lisesinden. Yıl sonu ortalamalarım yüksek ve İngilizce biliyorum 2008-2010 arasında St. Louis'de teyzemlerin yanında öğrendim, ayrıca orada kreşe de gittim :D NASA'da çalışmak istiyorum çocukluğumdan beridir ve bunun için gerekli undergraduate Licence'ı Amerika'da almak istiyorum ama kuru göz önünde bulundurursak nasıl burs bulacağım bilmiyorum. Araştırmalar yapıyorum, en yeni 2015'ten makale buluyorum ve makalelerdeki linkler ölü link oluyor genelde. 11 yıldır piyano, 8 yıldır gitar, 2 yıldır mızıka çalıyorum, şarkı yazıyorum, MUN konferansı düzenleyici komitelerde çalıştım 2 kez ve 10 tane konferansa da katıldım ve biri hariç hepsinde ödül de aldım. Ayrıca Almanca ve İspanyolca B1, Fransızca A2 sertifika/diplomalarım var.

Soru şu, bu bilgileri göz önünde bulundurursak burs bulabilir miyim ve nasıl?

Merhaba,
Bu yıl mezun olacağım Anadolu lisesinden. Yıl sonu ortalamalarım yüksek ve İngilizce biliyorum 2008-2010 arasında St. Louis'de teyzemlerin yanında öğrendim, ayrıca orada kreşe de gittim :D NASA'da çalışmak istiyorum çocukluğumdan beridir ve bunun için gerekli undergraduate Licence'ı Amerika'da almak istiyorum ama kuru göz önünde bulundurursak nasıl burs bulacağım bilmiyorum. Araştırmalar yapıyorum, en yeni 2015'ten makale buluyorum ve makalelerdeki linkler ölü link oluyor genelde. 11 yıldır piyano, 8 yıldır gitar, 2 yıldır mızıka çalıyorum, şarkı yazıyorum, MUN konferansı düzenleyici komitelerde çalıştım 2 kez ve 10 tane konferansa da katıldım ve biri hariç hepsinde ödül de aldım. Ayrıca Almanca ve İspanyolca B1, Fransızca A2 sertifika/diplomalarım var.

Soru şu, bu bilgileri göz önünde bulundurursak burs bulabilir miyim ve nasıl?
YouTube`da Kariyer Kılavuzu kanalına göz atmanı öneririm bu konuda bir çok video var.

IB Programı gibi ABD'deki üniversiteler tarafından kabul edilen bir diploma olmadan burs almak oldukça zor. Hatta bu tip bir programdan mezun olunca da hiç kolay değil. Öncelikle hangi okullar ve bölümlerle ilgilendiğini belirleyip onların web sitelerinden burs programlarına bakabilir ve pandemi nedeniyle online yapılan tanıtım programlarından bilgi almayı deneyebilirsin. ABD'deki üniversitelere başvuruları her okul için dosya hazırlayarak yapmak gerekiyor ancak bu yıl lise bitiyorsa bir çok okulun başvuru dönemini kaçırmış olabilirsin maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı