Amerika'da Üniversite Okumak

• Konuyu başlatan Xion
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B

Xion

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Üniversite okumak için Amerika'ya gitmek istiyorum. Dilim bayağı iyi o yüzden sıkıntım olmaz. Para konusunda ailem bana para gönderebilecek düzeyde yani durumumuz iyi Allah'a şükür. Amerika'da kendi evimde kalmak istiyorum açıkcası 1+1 veya stüdyo tarzı bir ev bana yeter de artar. Buna göre üniversite okumak için en uygun eyalet hangisi? Çok fazla gece hayatı falan aramam. Çok pahalı olmasın, üniversitesi iyi olsun yeter.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ajjaajajaj. Kusura bakma.

Bu yazacaklarım tamamen Amerikan vatandaşı hocaşarımızın anlattıkları.

1-Sadece okul ödeneği, okulun zırt bırt isteyebileceği ek ücretler hariç, ortalama bir üniversite için 50.000$.

2-Ortalama bir üniversite olan eyalette "1" oda, tuvalet/banyo/mutfak/yatak odası aynı oda içinde -takribi 30 m2 bir yer, 1000$ aylık sadece kirası.

Sonuç: 1000$ her ay sırf kira, okul 48.000$ olsa-aylık 4000$, ek giderler 1000$ olsa aylık 6000$ sana göndermeleri lazım. İyi niyetli olarak dolar kurunu 3.5ten hesaplarsan 21.000₺ para harcayacaklar.

Ee, tabi karşılayabileceklerse ne âlâ.

1-Sadece okul ödeneği, okulun zırt bırt isteyebileceği ek ücretler hariç, ortalama bir üniversite için 50.000$.

2-Ortalama bir üniversite olan eyalette "1" oda, tuvalet/banyo/mutfak/yatak odası aynı oda içinde -takribi 30 m2 bir yer, 1000$ aylık sadece kirası.

Sonuç: 1000$ her ay sırf kira, okul 48.000$ olsa-aylık 4000$, ek giderler 1000$ olsa aylık 6000$ sana göndermeleri lazım. İyi niyetli olarak dolar kurunu 3.5ten hesaplarsan 21.000₺ para harcayacaklar.

@Xion

Geçmiş olsun hocam. Görünüşe göre gidemiyeceksiniz

Dışarıda yemek, içmek ve önemlisi kalmak çok pahalı yukarıda arkadaşlarımında dediği gibi bir çok gitmişliğim vardır büyük şehirlerde kalmak inanılmaz maliyetlere yol açıyor. Kalma sorununu halledersen üzerinden büyük bir yük kalkmış olur, tanıdığın falan varsada kalamıyorsun yanında çünkü herkesin özel hayatı var burada da olduğu gibi...

Dolar 12 tl 🤑

Yeni konular

Geri
Yukarı