Amerika'da Yaşamak İstiyorum

Merhabalar, Amerika'da yaşamak istiyorum, şu anda bilişim lise öğrencisiyim. Yabancı Dil öğrenmek dışında ne yapmalıyım? Maddi durum çok da iyi sayılmaz.
9733237997618.jpg

Kardesim başlangıç olarak bu ürünü alabilirsin. Kendisi ile 250km yol katederek kırıma geçmişliğim var. Başta gemiye kaçak biniyorsun yakalanınca yolun yarısında hop atlayıp bunla devam ediyorsun :D .
10601839984690.jpg

Bunu da almanı öneririm. Trendyolda ara ara indirime giriyor takip et.

9733237997618.jpg

Kardesim başlangıç olarak bu ürünü alabilirsin. Kendisi ile 250km yol katederek kırıma geçmişliğim var. Başta gemiye kaçak biniyorsun yakalanınca yolun yarısında hop atlayıp bunla devam ediyorsun :D .
10601839984690.jpg

Bunu da almanı öneririm. Trendyolda ara ara indirime giriyor takip et.
Selam hipotermi geçirmemek için ne yapmam lazım peki?

Merhabalar, Amerika'da yaşamak istiyorum, şu anda bilişim lise öğrencisiyim. Yabancı dil öğrenmek dışında ne yapmalıyım? Maddi durum çok da iyi sayılmaz.

Amerika'ya birkaç yıl önce arkadaşımla gitmiştim. Oranın insanları bizim gibi değil ha. Metrolarda ceset falan görebilirsin. İlk gün taşındığımızda gibi hiç komşular falan gelmiyor öyle bir şey beklemeyin. Hiç kimse kimsenin umurunda değil.

Amerika'ya birkaç yıl önce arkadaşımla gitmiştim. Oranın insanları bizim gibi değil ha. Metrolarda ceset falan görebilirsin. İlk gün taşındığımızda gibi hiç komşular falan gelmiyor öyle bir şey beklemeyin. Hiç kimse kimsenin umurunda değil.
Olması gerektiği gibi, resmiyet hakim. Bu arada kaç ceset gördün?

Olması gerektiği gibi, resmiyet hakim. Bu arada kaç ceset gördün?

2 tane falan görmüştük california dışında bir yer de yaşanmaz.
Hollanda falan güzel ama çok uyuşuturucu satan var. İçeceğine çaktırmadan atan var Hollanda'ya giderseniz açık bir şeyler almayın.
7/24 parti vardı orada ABD'deyken yeşil pasaport almıştık.

İlk gün taşındığımızda gibi hiç komşular falan gelmiyor...
4 farklı şehirde toplamda 5 defa taşındım, burada da hiç gelmiyor. Türkiye de öyle demek... Böyle varsayımlara ne gerek var? Yerine, taşındığın yerdeki insanlara göre değişir.

Metrolarda ceset falan görebilirsin.
2 şehirde 1.5 yıl yaşadım, hiç öyle bir şeye rastlamadım.

Hiç kimse kimsenin umurunda değil.
Olması gereken de bu zaten, herkesin kendi hayatı var, kendi alanı var. Bireysellik buraya göre daha fazla, arkadaşlık ilişkileri de "olması gerektiği gibi" gerekli saygı ve özel alan mesafesini koruyarak yapılıyor. Türkiye'de çok fazla enseye tokat durumu var, özel alana tecavüz zaten çok normal bir şey gibi zannediliyor. İş/ortak yaşam alanları gibi yerlerdeki davranışlarına bakmak lazım, bunu da turist olarak göremezsin.

4 farklı şehirde toplamda 5 defa taşındım, burada da hiç gelmiyor. Türkiye de öyle demek... Böyle varsayımlara ne gerek var? Yerine, taşındığın yerdeki insanlara göre değişir.

2 şehirde 1.5 yıl yaşadım, hiç öyle bir şeye rastlamadım.

Olması gereken de bu zaten, herkesin kendi hayatı var, kendi alanı var. Bireysellik buraya göre daha fazla, arkadaşlık ilişkileri de "olması" gerektiği gibi gerekli saygı ve özel alan mesafesini koruyarak yapılıyor. Türkiye'de çok fazla enseye tokat durumu var, özel alana tecavüz zaten çok normal bir şey gibi zannediliyor. İş/ortak yaşam alanları gibi yerlerdeki davranışlarına bakmak lazım, bunu da turist olarak göremezsin.

Senin yaşadığın şehir farklıdır tabii ben bayağı önce gittim şu an durum ne bilmiyorum. Tabii ama metrodaki ceseti de umursamaz mı bi insan şuan tüm dünya öyle.
Ben 1,5 yıl falan kaldım 2007 de mi ne.

Tabii ama metrodaki ceseti de umursamaz mı bir insan? Şu an tüm Dünya öyle.
Maalesef, insanlar bazı nedenlerden dolayı duyarsızlaşmak zorunda kaldılar. İnsanların acelesi var, işine geç kalması demek nedeni ne olursa olsun o çalışanın karşısına bir yerde çıkıyor. Gören kişinin basit bir yasa ihlali vardır, polisin de işin içinde girdiği bir konuda basit bir trafik ihlali bile olsa bunun karşısına getirileceğini biliyor. Burası gibi ülkelerde ise durum daha da kötü, sen metroda ya da yolda bir ceset görüp ihbar etsen beklemekle yükümlüsün şahit/potansiyel suçlu olarak. Yine başın derde giriyor.

Kısacası maalesef çoğu yerde durum bundan farksızdır. İnsanlar için ek sorgulaması oluyor, şahitlik durumu oluyor, işin arkasında cinayet varsa bunu yapan tarafından rahatsız edilme riski taşıyor. Bir defa biri böyle bir "görevi" yerine getirdikten sonra ona çıkarılan zorlukları gören ya da duyanlar kendilerini korumak için duyarsızlaşmak zorunda kalıyor. Burada suçlu olan insanlar değil, sistem.

Ayrıca yalan iyi bir huy değildir, özellikle de söylediğin yalanı çabuk unutuyorsan:

Screenshot_59.png

Screenshot_60.png

Geri
Yukarı