Amerika'da Mining için elektrik hattına ek işlem gerekir mi?

Caner Aydemir

Femtopat
Daha fazla  
Amerika'da bir yıl sonra kripto para Mining yapacağım. Kendi kalacağım evde bir odaya sistemi kurup yapmayı düşünüyorum. Ev elektriği ile 20-30 ekran kartını normal bir bilgisayar gibi fişe taksam çalışır mı yoksa elektrik hattına bir işlem yapılması gerekir mi? gerekirse nasıl bir yardım almam lazım? Sorularım bunlar, şimdiden teşekkür ederim.

Amerika'da bir yıl sonra kripto para Mining yapacağım. Kendi kalacağım evde bir odaya sistemi kurup yapmayı düşünüyorum. Ev elektriği ile 20-30 ekran kartını normal bir bilgisayar gibi fişe taksam çalışır mı yoksa elektrik hattına bir işlem yapılması gerekir mi? gerekirse nasıl bir yardım almam lazım? Sorularım bunlar, şimdiden teşekkür ederim.

Güç yeter mi yetmez mi bilmiyorum ama Türkiye'deki gibi elektrik satışı iki farklı modelde satılıyorsa başın belaya girer bilgin olsun.
Harcaman gereken bir elektrik limiti var ülkemizde. Eğer bu limitin üzerine çıkarsan limit aşımı ile ilgili birkaç defa ceza yiyorsun limiti aşmaya devam edersen de evine baskın düzenleniyor. (Kaçak elektrik satışı ya da konut tipi sözleşme ile üretim yapmaktan.)
Orada da bu tarz bir yasa varsa başın belaya girer.

Eğer elektrik yetiyorsa ek bir başvuraya gerek yok. Ancak taktığınızda evinizdeki elektrik yeterli değilse "U.S. Department of Energy Office of Electricity" isimli yere başvurun. Gerisini onlar hallederler.

1800-2400W kapasiteli prizleri olduğu yazılmış. Bu güç limiti sebebiyle 20-30 kart ile madencilik pek mümkün değil. Farklı çözümler bulmak gerekir. İç tesisatta iyileştirme yapılır ki oralarda bu işler ne kadar maliyetlidir ya da zorlayıcı bilemiyorum.

1800-2400W kapasiteli prizleri olduğu yazılmış. Bu güç limiti sebebiyle 20-30 kart ile madencilik pek mümkün değil. Farklı çözümler bulmak gerekir. İç tesisatta iyileştirme yapılır ki oralarda bu işler ne kadar maliyetlidir ya da zorlayıcı bilemiyorum.
Hocam bilmediğimden soruyorum da, prizden 240w geliyor mesela, biz nasıl PSU dan 500w çeken bir sistemi kullanabiliyoruz?

Amerika'da mining yasalaştığı için Enerji ofisine başvurarak evinizin elektrik tesisatını kontrol ettirmeniz gerekiyor. Tabii ki 20-30 tane dediğiniz için böyle yoksa 2 ekran kartıyla zaten gerek yok. Türkiye'dekine benzer bir sistem var. Fakat Türkiye'deki kadar hafif cezalar kesmezler. Hayırlı ve bol kazançlar dilerim.

Hocam bilmediğimden soruyorum da, prizden 240W geliyor mesela, biz nasıl PSU'dan 500W çeken bir sistemi kullanabiliyoruz?

Hocam o Watt değil de Volt olmalı. Türkiye ve birçok ülke 220 Volt destekliyor buna ne kadar amper verirsen o kadar çok Watt elde edersin. Ama bu amperinde elbette bir sınırı vardır diye düşünüyorum. Mesela 220 volta 5 amper verirsen 1100 Watt elde edersin.

Amerika'da mining yasalaştığı için Enerji ofisine başvurarak evinizin elektrik tesisatını kontrol ettirmeniz gerekiyor. Tabii ki 20-30 tane dediğiniz için böyle yoksa 2 ekran kartıyla zaten gerek yok. Türkiye'dekine benzer bir sistem var. Fakat Türkiye'deki kadar hafif cezalar kesmezler. Hayırlı ve bol kazançlar dilerim.
Çalışma vizem yok, dediğin şeyi yapabilir miyim peki
Eğer elektrik yetiyorsa ek bir başvuraya gerek yok. Ancak taktığınızda evinizdeki elektrik yeterli değilse "U.S. Department of Energy Office of Electricity" isimli yere başvurun. Gerisini onlar hallederler.
Yani evde bu kadar elektrik kullanıcam desem ve elektrik hattı yeterli değilse gelir sorunsuz bir şekilde yaparlar mı? Vatandaş değilim kiradayım bi de ondan sordum. Teşekkürler...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı