Amerikadan Alınan Bilgisayar Parçası Gümrükte Sorun Olur mu?

• Konuyu başlatan Boğaçhan Ülker
  • Başlangıç Tarihi
B

Boğaçhan Ülker

Ziyaretçi
Amerikada yaşıyorum. Seneye ülkeye döneceğim. Laptop konumu zaten biliyorsunuz. Birde sene sonu evdeki bilgisayarımı yenilemek adına buradan parça alayım diyorum ama dönerken gümrükte sıkıntı yaşarmıyım merak ettim.

mevsres

Megapat
1500 dolarlık bir ürünün gümrükte sorun çıkarma ihtimali çok yüksek.

KS
B

Boğaçhan Ülker

Ziyaretçi
Hocam yanlış anladın. Ben almak istediğim CPU, RAM veya ekran kartı gibi bileşenlerin sorun yaratıp yaratmadığını sordum. Laptopu çantaya atıcam hiç birşey diyemezler kutusu olmadıkça.

mevsres

Megapat
CPU, RAM ve ekran kartı bile sorun çıkartabilir.

Burak Alkan

Gigapat
Yönetici
Yer
Nebuchadnezzar
Hiçbir sorun olacağını sanmıyorum açıkçası. Bu tür muameleyi genelde Duabi'den gelenlere yapıyorlar. Bileşenlerin dış kutularını çıkartırsan sorun olma ihtimalini en aza indirirsin. Her bir bilşenden sadece bir adet oldukça sorun yok. Arkadaşım iki tane kutulu XBOX getidi. Gümrük çevirdi. Dergide Editör olduğunu söyleyince bişey dememişler.

mevsres

Megapat
Aslında işlemci ufacık bir şey, cebine koy getir. Yine RAM bellek te cebe koyulabilir bir şeydir. Ve ekran kartı kalıyor geride, onun üstüne de Gift yazarsan iyi olur.

KS
B

Boğaçhan Ülker

Ziyaretçi
Anakart? Kasayı ve PSU'yu Türkiye'den alacağım. Hemen liste mi yapmalıyım yoksa sene sonuna doğru yeni bir şeyler gelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Mert

Gigapat
Yer
Eskişehir
Anakart? Kasayı ve psu yu Türkiye'den alacağım. Hemen liste yapmalıyım yoksa sene sonuna doğru yeni bir şeyler gelir mi?

Zeki arkadaşım Emrah, anakartı nereye sokabiliriz :D

Aslında bir oyuncak kutusunun içine atabilirsin. Olamaz mı ? :D

mevsres

Megapat
Tamam işte anakartın üstüne Gift yazsın diyorum, başka çaresi yok. Peki sen olsan nereye sokardın anakartı? ;)

İşlemci ufacık zaten, kutusundan çıkart kutusuna ihtiyacın yok zaten. Cebine koy getir, RAM bellekleri de öyle. Ancak anakart çok büyük olduğu için cebe sığmaz. ;)

Yeni konular

Yukarı