Amerika'dan Alınan PSU Nasıl Kullanılır?

Cihazlarda genelde aralık olarak verilir Volt değeri. Örneğin dizüstü adaptörümde 100-240V yazıyor.
Cihazın geldiğini söylemişsin. Etiketinin fotoğrafını düzgün, okunaklı şekilde atabilir misin?
Bu PSU 110V değil, 240V ve ayrıca yanlışınız var Türkiye'deki elektrik şebekesi 240V'dır.
Sizin yanlışınız var. 220V/50Hz şeklinde.
İnternette kutu açılımı videosuna baktım. Videoda 57-58. saniyelerde görülebildiği gibi 100-240V, 47-63Hz yazmakta. Uygun fiş ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.
1080p ayarda olmasına rağmen kutuyu hareket ettirdiği için görsel pek net değil.

379117

Son düzenleme:

Merhaba. Bakın, n11 ve hepsi burada. com'da da ayni üründen satıldığına göre bu PSU kesin olarak 220 voltluktur, Amazon ; Avrupa ve dünyaya bu ürünü eğer satıyorsa tüm dünyada ve Avrupa'da genellikle şebeke voltajı 220 volt olduğu için satıyordur, aksi durumda atni ürün bizim ülkemizde hiç satılamazdı şeklinde de düşünüyorum ve ayrıca 110 voltluk olduğu uyarısı mutlaka kendi kullanma kitapçığından veya üzerindeki kırmızı bir etiketiyle bu 110 volt uyarısı mutlaka yapılırdı. Türkiye'deki elektrik şebekesi 220 volt AC, 50 HZ. frekanslıdır, Amerika'da ise 240 volt AC, 60 HZ. frekanslıdır, benim kesin bildiğim kadarıyla. Ama 110 volt AC'yi kullanan bazı şehir veya bölgeler (eyalaetler) vardır elbette.

Ancak 110 voltluk olduğu (PSU'nun İngilizce olan kendi kullanma kılavuzundaki volt, frekans, watt ibaresinden) kesinse 850 watt'a en uygun olan bu adaptörü satın almalısınız. http://www.yesilkoyelektronik.com/a...2350-1100watt-220v-110v-cevirici-adaptor.html Kolay gelsin.

Son düzenleme:
O zaman amazon.com'a" müşteri destek hattı" kısmından teknik olarak bu bilgiyi kesin öğrenmek için İngilizce mesaj atmalısınız, eğer böyle bir destek hattı bu sitede varsa. Bir de diğer üye arkadaşların belirttiği gibi 100 voltta kullanılan kablo-fiş de daha değişik olur, 220 voltta kullanılanlar daha standarttır, 110 voltluk prizlerde 220 voltluk topraklı fişler zaten kullanılamaz, örneğin. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
O zaman amazon.com'a" müşteri destek hattı" kısmından teknik olarak bu bilgiyi kesin öğrenmek için İngilizce mesaj atmalısınız, eğer böyle bir destek hattı bu sitede varsa. Kolay gelsin.
Destek hattı var da gerek yok hocam. Ürünün üzerinde yazıyor. Keşke mesajları okuyup da cevap verseniz.

O mesajınızı görmemiştim, kusura bakmayın,bir önceki mesajımın hatalarını düzeltmekle meşguldüm o sırada çünkü. 110 - 240 volt AC aralığında yazıyor, yani hem 110 volttta hem 220 voltta kullanırsınız o zaman bu mesele çözülmştür, keşke en baştan bir resimle bunu koysaydınız gereksiz tartışma ortamı da olamayacaktı. Ürününüz oldukça kaliteli ve üniversal girişli, SMPS özellikli olduğu için 110 volt ve 240 voltta da çalışabilir. Zaten tüm SMPS'li adaptörler şu anda 110-240 volta aralığında çalışıyor. Amazon.com 'un satışı hakkındaki bir tahmini yine de doğru yapmış sayılırım, çünkü tüm dünya voltajlarına uyumlu güzel bir ürünü satmış size. Güle güle kullanın diyelim.

1998-2000'li yıllarda üretilen bazı PSU'larda 110-220 voltaj ayar anahtarı (Tırnakla sürüleni) arkasında bulunuyordu, 220 voltta çalışırken 220 volt yerine yanlışlıkla (Veya bir merakla) 110'a getirenler içlerindeki elektrolitik kondansatörün patlamasına neden oluyordu. Sonradan 100-265 volt ayarlı SMPS adaptörleri ve PSU'ları geliştirilince bu tehlikeli olan ayarlama riskleri de ortadan kalkmış oldu, PSU'ların tarihçesine inilirse eğer. Kolay gelsin. ,

Son düzenleme:
Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler. Anladığım kadarıyla bir sıkıntı yok. Peki bu ürünü kullanmak için Avrupa uyumlu güç kablosu mu alayım yoksa yanında gelen kablo için bir çevirici mi?
Hangisi daha mantıklı olur?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı