Amerika'dan alınan sağlık ürününe vergi olur mu?

lkm13_688

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selam. Bugün CPAP Machines, Masks & Resources for CPAP Therapy | CPAP.com'dan kargo dahil yaklaşık 7700 TL'lik ürün alacağız. Alıcağımız şeyler uyku apnesi için cihaz ve birkaç aksesuarı. Benim kafama takılan şey şu satın alım kısmında vergiyle alakalı bir şey yazmıyor Amazon'daki gibi. Ürün Türkiye'ye ulaştığı zaman gümrükte veya kapıda vergi çıkarır mı? Çıkarırsa ne kadar olur? Sağlık ürünlerindeki vergiyi araştırdım fakat pek bir şey bulamadım.

İlaçlarla ilgili ayrı bir düzenleme var yani her istediğinizi getiremiyorsunuz. Sağlık cihazları olduğu için vergi dışında sorunlar olabilir.

İlaçlarla ilgili ayrı bir düzenleme var yani her istediğinizi getiremiyorsunuz. Sağlık cihazları olduğu için vergi dışında sorunlar olabilir.
İlaç gibi değil. Alıcağımız şeyler hava makinası, bantları, borusu ve yüze gelen kısım için maske. Ayrıca aldığımız yer herkese satmıyor bunun için reçeten olması lazım. Bundan önce Amerika'ya sipariş verip tanıdığımız birisi getirmişti.
Aldığın yerde vergi dahil alıyor mu bilmiyorum. Amazon'da vergi dahil alıyor.

Genelde ürün evine geldiğinde vergi alıyorlar diye biliyorum. Ben şubeden vergiyi ödedim.
Sizin aldığınız cihaz neydi?

Geri
Yukarı