Amerika'dan bilgisayar parçası getirmek

Alkın Kazan

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Gelirken Amerika'da yaşayan akrabalarımız bana ekran kartı, SSD, işlemci, anakart, RAM getirecekler. Gelirken hepsinden birer tane getirecekler. Kutularından çıkarıp başka kutulara poşetlere koyup mu getirsinler? Yoksa direkt kutularıyla getirebilirler mi? Bu arada uçakla gelecekler. Ek vergi gibi sorunlar olur mu? Gümrükte takılır mı? Şimdiden teşekkürler.

1 ay önce arkadasima ben de getirttirmistim. Yapacağınız şey, ürünleri kutularından çıkarmayıp kıyafet gibi bavullara koymak. Kıyafet gibi getirebilirsiniz. Gümrük vergisi veya herhangi bir ucret odemezsiniz.

Gelirken Amerika'da yaşayan akrabalarımız bana ekran kartı, SSD, işlemci, anakart, RAM getirecekler. Gelirken hepsinden birer tane getirecekler. Kutularından çıkarıp başka kutulara poşetlere koyup mu getirsinler? Yoksa direkt kutularıyla getirebilirler mi? Bu arada uçakla gelecekler. Ek vergi gibi sorunlar olur mu? Gümrükte takılır mı? Şimdiden teşekkürler.
Kutularından çıkarmaları daha güvenli olur ayrıca ayrı poşetlere koysunlar.

1 ay önce arkadasima ben de getirttirmistim. Yapacağınız şey, ürünleri kutularından çıkarmayıp kıyafet gibi bavullara koymak. Kıyafet gibi getirebilirsiniz. Gümrük vergisi veya herhangi bir ucret odemezsiniz.
Jelatinini bile açmamalı mıyım?
Kutularından çıkarmaları daha güvenli olur ayrıca ayrı poşetlere koysunlar.
Madem ben kutularından çıkarıp poşetlere koyup poşetlerin içine koyayım. Diğer ssd, ram, işlemciyi de sırt çantalarında getirsinler.

Hediye paketi yapsınlar. Birer tane olacağı için, gümrükte takılacağını düşünmüyorum. Sonuçta satış amacıyla getirilmeyecek. Gümrüğü arayıp kesin bilgi al derim. Zamanında arayıp böyle bir konuda kendilerine bir kaç sorum olmuştu.

Ben o zaman kutularından çıkarmalarını söylemesem de olur mu yani? Ssd, ram ve işlemciye de zaten sorun çıkarmazlar herhalde onları el çantasına koyarlar. Anakart ve ekran kartını da kıyafetlerin arasına koyarım. Ama tek sorum şu kutulu mu getirsinler kutusuz mu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı