Amerika'dan ekran kartı getirmek

Swaxs

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Amerika'da bir tanıdığım var, ekran kartı getirticem bavul ile, havaalanında sıkıntı çıkartırlar mı vergi ödemem gerekir mi nasıl halledebilirim?

1 tane taşıdığı sürece kimse karışamaz. Ek olarak yurt dışından ekran kartı satın almanızı önermiyorum. Garantilik bir durumda garantiden yararlanamıyorsunuz. Evga ile garantiden yararlanabilirsiniz. Ancak bu ekran kartı da garanti için yurt dışına gönderiliyor.

Bir sıkıntı olmaz ekran kartını kendisinin olarak gösterebilir akrabanız ama kapalı kutu ise gümrük memurları şüphelenebilir o zaman hediye götürüyorum derse bir şey demezler herhalde gümrükte hediyeler vergiye girmiyordur herhalde.

Şu açık kutu muhabbetini kim uydurduysa güzel sallamış. 1-2 yıldır forumda sürekli görüyorum. Gına geldi artık...

Yanınızda kişisel kullanım için getirdiğiniz 1 adet ürünün ister kutusu açılmış, ister açılmamış, ister 2. el, ister 0 olsun vergi ödemezsiniz.

Kutusunu açmak çare değil, memur gece karısı ile kavga etmiştir, size kıllık yapmak ister bunun TSE belgesi nerede derse orada çöpe atıp gelirsiniz. Bazı şeyler yasadan çok orada bulunan kişiye bağlı. Tabii bu dediğim uç bir örnek.

Şu açık kutu muhabbetini kim uydurduysa güzel sallamış. 1-2 yıldır forumda sürekli görüyorum. Gına geldi artık...

Yanınızda kişisel kullanım için getirdiğiniz 1 adet ürünün ister kutusu açılmış, ister açılmamış, ister 2. el, ister 0 olsun vergi ödemezsiniz.

Kutusunu açmak çare değil, memur gece karısı ile kavga etmiştir, size kıllık yapmak ister bunun tse belgesi nerede derse orada çöpe atıp gelirsiniz. Bazı şeyler yasadan çok orada bulunan kişiye bağlı. Tabii bu dediğim uç bir örnek.

Ben kartı kutusunu açmadan getirsem sıkıntı çıkmaz yani ürünü yanınamı alsınlar bagajamı atsınlar, tek kişi gelecek.

Yanınıza alınabiliyorsa daha iyi olur. Valizde hasar almasının önüne geçersiniz.

Neden çıksın? Yasada kutusu açık veya kapalı diye hüküm yok. Kişisel kullanıma yönelik getirebilecek ürün ve miktarı üzerine hüküm var.

Yanınıza alınabiliyorsa daha iyi olur. Valizde hasar almasının önüne geçersiniz.

Neden çıksın? Yasada kutusu açık veya kapalı diye hüküm yok. Kişisel kullanıma yönelik getirebilecek ürün ve miktarı üzerine hüküm var.
Peki vergi gibi bir sıkıntı kesinlikle olmaz dimi?

Yeni konular

Geri
Yukarı