Amerika'dan Laptop alma

Ben de 1-2 haftadır laptopumu satmaya çalışıyordum, sattım sonunda da.
1-2 kişi söyledi bana. Elimden çok MSI laptop geçti, yurtdışı cihazlara iyi davranmıyorlar gibi. Tabi ne kadar doğru bilemiyorum, belki de fiyat düşürmeye çalıştılar. 😅😂
Türkiye'de hiçbir garantiye güven olmuyor gerçi, işini düzgün yapan yok. İlla sorun çıkaracaklar. Dediğiniz gibi, üstüne gitmek gerek. Milletimiz ondan anlıyor.
Türkiye ürünü olsa da sorun çıkarıyor servis fakat MSI Global ile iletişime geçince sorun çözülüyor, siz aradan çıkıyorsunuz onlar muhattap oluyor. Denendi++ :D

Amerika postam ile MSI Alpha 15 aldım dolar 7 iken. Amerika vergisi+kargo+gümrük vergisi+amerikapostam komisyon dahil 9250 liraya denk gelmişti. Şu an hem dolar yüksek hem de indirim pek olmuyor bu yüzden Amerika'da tanıdığın falan yoksa boşa macera. 21 gün kargo bekledim. Amerikapostam'a ben komisyon verdim çünkü Newegg benim kartımla alışveriş yapmıyordu. Yani bir anlamda zorunda kaldım.
Aldığım modelin açılmış kutu olan halini buldum: Open
Box: MSI Alpha 15 A4DEK-005 - 15.6" 144 Hz - AMD Ryzen 7 4800H - AMD Radeon RX 5600M - 16 GB DDR4 - 1 TB SSD - Windows 10 Home - Gaming Laptop - Newegg.com

Dolar zirvedeyken bence yurt dışından alınmaz. Eğer illaki alacağım diyorsan global garantisi olmasına dikkat et. Mesela MSI bilgisayarlarda global garanti var ama Acer laptoplarda yok...
Aldiginiz laptopun fiyati haric uzerine binen ek ucretler nelerdi? Vergiler ve amerika postam ne kadar kesti?

Aldiginiz laptopun fiyati haric uzerine binen ek ucretler nelerdi? Vergiler ve amerika postam ne kadar kesti?
Dostum şöyle.
Laptop 1000$ diyelim.
70-80 dolar civarı Amerika vergisi.
50 dolar civarı Amerikapostam ücreti.
%20 Gümrük vergisi.
Toplamda 1325$ diyebilirim.
Amerikapostam'da benim için satın al seçeneği kullanılırsa, ekstra ücret çıkıyor.
Ki ben de yurtdışından laptop alırken zorlandım. Bir hesabım kilitlendi, bir kartın yurtdışı harcama limiti yetmedi. Yapamadım, Sahibinden'de kapalı kutu satan birisinden aldım.

Dostum şöyle.
Laptop 1000$ diyelim.
70-80 dolar civarı Amerika vergisi.
50 dolar civarı amerikapostam ücreti.
%20 gümrük vergisi.
Toplamda 1325$ diyebilirim.
Amerikapostam'da benim için satın al seçeneği kullanılırsa, ekstra ücret çıkıyor.
Ki ben de yurt dışından laptop alırken zorlandım. Bir hesabım kilitlendi, bir kartın yurt dışı harcama limiti yetmedi. Yapamadım, Sahibinden'de kapalı kutu satan birisinden aldım.

Tam olarak böyle hesaplanıyor. Sanırım aynı sorunları yaşadık kart kabul etmedi hesap askıya alındı falan... En son çok iyi indirim buldum ve buna ek olarak komisyon ücreti verdim...

Geri
Yukarı