Amerika'dan Türkiye'ye bilgisayar parçası getirme

OPwarchef

Hectopat
Yer
Ankara
Merhabalar arkadaşlar, yakın bir zamanda Amerika’ya gideceğim ve dönerkende bilgisayar parçası getirmeyi düşünüyorum. Parçalar, klavye, kulaklık, hard disk, SSD, ekran kartı, anakart, işlemci, güç kaynağı. Yani kısaca çoğu parçayı getirmeyi planlıyorum. 3 kişiyiz bundan dolayı 3 tane uçak altı bagaj 3 tane de kabin bagajı olacak yani yer ve ağırlık problemim yok. Sormak istediğim bu parçalar gümrükten geçer mi? Gümrükte para ödemem gerekir mi ? Bu para yaklaşık ne kadar ? Daha önceki bu tür konuları okudum ama sorularımın yanıtlarını alamadım. O yüzden bir daha sormak istedim. Fiyat: 1650$

İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı bagajda olsa belki dikkat çekebilir ama 3 bagaj var diyosunuz ve 3 tane de çanta pek dikkat çekmez gibi geliyor. Çoğu kişi çantasına bavuluna atıp getiriyor sıkıntı olmuyor. Şans işi biraz da..

Hayır, öyle bir hakları var. Ya o çantada eroin, kokain varsa? :) İyi niyetli düşünmeyin o kadar.
Şaka mı yapıyorsun gerçek mi dedin anlamadım. :)
Dostum yanlış anlama ama kısa devre yapmışsın gibi gözüküyor.
Biraz bilgisayardan uzaklaş temiz oksijen al ciddi söylüyorum.

HDD SSD gibi ürünleri çok rahat yutturabilirsiniz ama onun dışındaki ürünlerle ilgili kısıtlamalara ve gümrük kurallarına bakmak da fayda var elektronik cihazlar sigaralar alkoller gibi bir çok üründe kısıtlama vardır belli bir limitti geçtikten sonra vergi ödemek zorunda kalırsınız bildiğim kadarıyla 2 senede bir pasaportta belli bir sayıda elektronik ürün yazdırıp vergi ödememe hakkınız oluyor bu hangi ürünleri kapsıyor bilmiyorum. Bunu araştırmanızı tavsiye ederim her ülkenin ki değişiyor. Check-in yaparken de beraber yapmayın ki bagajlarınız kontrolden peş peşe geçmesin ayrıca şunu da unutmamak lazım bagajınızın kontrol edilmesi açılması demek ki açıldığı zaman siz limitlerin içinde kalsanız bile içinden bir şeyler eksilme olasılığı özellikle dış hatlar uçuşlarında fazla oluyor. Şahsi fikrim hiçbir şey olmaz ama bir risk var.

Yeni konular

Geri
Yukarı