Amerikan başkanlık seçimleri hakkında

Şu an ki duruma bakılırsa Biden kazanacak gibi görünüyor. Adam türklere düşman bunu sürekli açık bir şekilde belirtiyor. Trump seçilirse iyi olur. Adamın mizah seviyesi efsane ayrıca Türkiye'ye Biden gibi fazla düşmanlık beslemiyor.

Biden kazanırsa Türkiye ABD ilişkileri iyi olmayabilir ama Biden piyasaya para sürme taraftarı. Bu yüzden Biden seçilirse piyasaya daha çok dolar sürülür ve Türkiye'de doların yükselişi bi nebze durur. Ama ben Biden'ın kazanacağını düşünmüyorum. Anketler ve Sosyal Medya Demokratların elinde olduğundan onlara bakarak karar verilemez. Aynı Türkiye gibi düşünülebilir. Türkiye'de sosyal medyaya bakarsanız sanki CHP seçmeni daha çok gibi gözükür ama sosyal medyayla işi olmayan azımsanmayacak kadar seçmen var. ABD'de aynısı var. Ben Trump'ın bir sürprizle kazanacağını düşünüyorum. Ayrıca bir iç savaş durumunda yine Trump kazanacaktır çünkü Cumhuriyetçilerin silahı Demokratlardan daha çok.

@FurkanHLL bugün bir haber gördüm. Silah satışları son birkaç günde tavan yapmış. Tam seçim öncesi zaten herkes sokakta şu an. Her durumda ortalık çok karışacak. Yarın tekrar konuyu açacağız. Bakalım sonuç ne olacak.

BBC News'in son videosunu izlemenizi tavsiye ederim özet geçiyor bu konuyu. Biden gelirse Türkiye'ye karşı ciddi yaptırımlarda bulunacak. Trump'da çok dostumuz sayılmaz ama Biden'dan çok daha iyi olur ilişkilerimiz açısından. Bazı arkadaşlar bu konularda çok sığ düşünüyor ekonomi vb. açılarda. Türkiye jeopolitik açıdan çok önemli bir ülke. Her ülke kendi siyasi çıkarlarını düşünüyor. Umarım trump gelir diyorum.

Hocam nedense sizi seviyorum D:

Ortalık karışacak, Amerika'da çoğu dükkan sahibi dükkanlarının camlarının önünü tahtalarla örtmüşler. Silahlanmalar dediğiniz gibi artmış durumda. Trump işe hile karıştıracak gibi. Antifalar rahat durmaz. Tam tersi durum Biden kazanırsa, bu sefer de faşist cumhuriyetçiler rahat durmaz. Büyük çatışmaların çıkma ihtimali var.

Şu an ki duruma bakılırsa Biden kazanacak gibi görünüyor. Adam türklere düşman bunu sürekli açık bir şekilde belirtiyor. Trump seçilirse iyi olur. Adamın mizah seviyesi efsane ayrıca Türkiye'ye Biden gibi fazla düşmanlık beslemiyor.
Trump'ın Türkiye sevdalısı falan olduğunu düşünüyorsan sadece gülerim.Adamın anasının karnında türk dostluğuyla mı doğdu.Kendi menfaati neyse onu da yapacak.Biden da öyle.Trump seçilmeden önce de Biden gibi atıp tutuyordu.Bunlar hep aynı propagandalar.Biden seçilsin yine zaman zaman sert zaman zaman yumuşak davranacak.Menfaati neyse o.

Bu videoyu bırakıp kaçarım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Trump'ın Türkiye sevdalısı falan olduğunu düşünüyorsan sadece gülerim. Adamın anasının karnında Türk dostluğuyla mı doğdu. Kendi menfaati neyse onu da yapacak. Biden da öyle. Trump seçilmeden önce de biden gibi atıp tutuyordu. Bunlar hep aynı propagandalar. Biden seçilsin yine zaman zaman sert zaman zaman yumuşak davranacak. Menfaati neyse o.

Trump kadar iyi olacağını zannetmiyorum. Dediğiniz gibi trump türklere aşık değil. Ama trump ulusalcı biden ise küreselci. Ulusal çizgide küreselcilere karşı beraber yürümeliyiz. Çünkü bizim hükümette ulusalcı, muhalefet şu an yönetiyor olsa trump kötü davranır, biden iyi davranır. Muhalefetimiz küreselci olduğu için biden zaten destek vermeliyiz ulusalcı erdoğan hükümetini devirmeliyiz imasında bulundu. Kavga dövüş bu aslında.
Bu videoyu bırakıp kaçarım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani hocam bunları çok konuşan olmasa da dünyayı takip edenler biraz araştırma yapanlar ABD'nin karşıcağını söylüyordu. Hatta belki 1-2 yıl öncesinde dahi 2020 seçimlerinin ABD için dönüm noktası olacağını söyleyenler vardı. Seçim bugün bakalım izleyip göreceğiz.

Geri
Yukarı