Amfi olmadan teknik çalışılır mı?

Burning Heart

Decapat
Daha fazla  
Selamlar. Elektro gitar öğrenme aşamasındayım ve hammer-on, pull-off tekniklerini öğreniyorum şu an fakat amfim şimdilik yok. Bu teknikler amfi olmadan çalışılabilir mi? Pull-off yine idare ediyor gibi ama hammer-on da çok az ses geliyor doğal olarak. Sizce çalışılabilir mi? Şimdiden teşekkürler cevap veren herkese.
@Bora Dere @Single_factor

Son düzenleme:
Hammer-on ve pull-off çalışılabilir, bol gainli bir amfinin vereceği performansı beklememek kaydıyla tabii. Bazı teknikleri çalışmanızı illaki engelleyecek fakat bu ikisi bir nebze de olsa çalışılabilir.

Abi peki hangi teknikleri çalışırken amfi zorunlu ve amfi alana kadar idare edebileceğim herhangi bir şey önerebilir misin distortion sound alabilmek için?

İkinci dediğinin mümkün olduğundan bile emin değilim. Değildir büyük ihtimalle. Tapping, pinch harmonic, penayı köprüden klavyeye doğu sürterek çıkardığımız ses (adı var mı bilmiyorum), artificial harmonic gibi teknikler olmaz. Palm muting de belki bir nebze.

Abi peki hangi teknikleri çalışırken amfi zorunlu ve amfi alana kadar idare edebileceğim herhangi bir şey önerebilir misin distortion sound alabilmek için?

ASIO Driver'ı olan bir ses kartı alıp Neural DSP pluginleri ile kombinlersen amfi almaktan daha mantıklı ve iyi sound alacaksındır büyük ihtimal.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASIO Driver'ı olan bir ses kartı alıp Neural DSP pluginleri ile kombinlersen amfi almaktan daha mantıklı ve iyi sound alacaksındır büyük ihtimal.

Ses kartı olaylarıyla alakalı pek bir şey bilmiyorum açıkçası. Laptop kullanıyorum ve sanırım ses kartı var ancak özel bir ses kartı mı gerekli her uygulama için bu da işimi görür mü?

Ses kartı iş görür aslında ama o zaman da amfi biraz gereksiz kalabiliyor. Ses kartı ve amfi simülatörleri inanılmaz geniş bir alem. Pek kolay hakim olamazsınız.

Laptoptaki ses kartı ASIO4ALL ile kullanılabiliyor diye biliyorum fakat yine de iyi bir performans alamayabilirsiniz. Şahsen önce amfi kullanıp o potanslara, ayarlara hakim olup öyle ses kartı gibi bir maceraya geçmeniz daha doğru olacaktır.

Selamlar. Elektro gitar öğrenme aşamasındayım ve hammer-on, pull-off tekniklerini öğreniyorum şu an fakat amfim şimdilik yok. Bu teknikler amfi olmadan çalışılabilir mi? Pull-off yine idare ediyor gibi ama hammer-on da çok az ses geliyor doğal olarak. Sizce çalışılabilir mi? Şimdiden teşekkürler cevap veren herkese.
@Bora Dere @Single_factor

Çalışılır elbette. hatta daha iyi bile olur.
Eğer amfi ile çalışıyorsanız OverDrive açmayın ve clean tonda çalışın. Drive hatalarınızı gizler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı