Çözüldü AMIBIOS fatal error hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dragonerian

Decapat
Daha fazla  
Görselde gördüğümüz gibi bir hata alıyorum ama kasa açık falan degil. BIOS'dan bir ayar yapmıştım bir şey insurcion gibi bir şeydi ama şu an BIOS'a giremiyorum. BIOS ekranı geçip hatayı veriyor.

IMG_20210826_180952.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Chasis Intrusion Detection ayarını açarsanız ve bu ayarı açmanıza rağmen gerekli jumper bağlantısını yapmazsanız The computer case is open hatası alırsınız. Ayarı kapatın, sorun çözülecektir.

BIOS pili ile uğraşmaya gerek yok. Kaldı ki anakartlarda Clear CMOS Jumper ve hatta düğmesi var. O da kullanılabilir ama ona da gerek yok... Ayarı eski haline getirin, yeterli.
Anakart üzerindeki BIOS pilini çıkar ve biraz bekledikten sonra tekrar tak BIOS sıfırlanır ayarlar eskisine döner o zaman düzelir yüksek ihtimalle.

Artı -1 Eksi
Bu işlem herhangi bir zarar vermez değil mi?

Hayır herhangi bir zarar vermeyecektir ancak bu işlemi yaparken kasanın fişini çekin ve her ihtimale karşı PSU'nun güç şalterini kapatın. Ardından dikkatli bir şekilde diğer parçalara zarar vermeyecek şekilde BIOS pilini çıkarın. İsterseniz birkaç video izleyin göz aşinalığı olsun.

Chasis Intrusion Detection ayarını açarsanız ve bu ayarı açmanıza rağmen gerekli jumper bağlantısını yapmazsanız The computer case is open hatası alırsınız. Ayarı kapatın, sorun çözülecektir.

BIOS pili ile uğraşmaya gerek yok. Kaldı ki anakartlarda Clear CMOS Jumper ve hatta düğmesi var. O da kullanılabilir ama ona da gerek yok... Ayarı eski haline getirin, yeterli.

Çözüm
Orada Ctrl Alt Del ile devam edebilirsiniz yazıyor. Denediniz mi basmayı hiç?

Olmazsa:

Geri
Yukarı